Gdzie szukać miejsca na linki?

linkW świecie Web 2.0 pomimo dużemu wpływowi mediów społecznościowych to Google, przynajmniej w naszym kraju, generuje najwięcej ruchu. By nasza strona była popularna, koniecznie musimy zadbać o główny czynnik, od jakiego zależy nasza pozycja w wyszukiwarkach, czyli odsyłacze. Zwłaszcza przez kilka pierwszych tygodni, bo jak internauta miałby do nas linkować, skoro nikt o niej nie słyszał? Rzecz jasna pięknym ideałem Google jest brak manipulacji odnośnikami jaki tak na prawdę nie ma miejsca. Naturalne wyniki w Google są efektywną, bezpłatną reklamą i mogą liczyć na większy pakiet zaufania od wyników sponsorowanych. W dzisiejszym tekście zamierzam przedstawić kilka sposobów, które pomogą w zdobyciu upragnionej pozycji.

Reklama

Fora dyskusyjne

Czy dysponujesz jakimś kontem ze stażem na forum tematyczym i chętnie się na nim udzielasz, tworząc długie i wyczerpujące wypowiedzi? Najczęściej możliwe jest umieszczenie linka w stopce autorskiej – pamiętaj o tym. Ta metoda na reklamę nadzwyczaj dobrze sprawdza się na tematycznych forach, gdzie pisząc merytoryczne wypowiedzi reklamujesz się nie tylko wśród wyszukiwarkach, lecz dodatkowo wśród normalnych internautów (nieskomplikowany mechanizm – ktoś zauważa iż piszesz ciekawie, więc wejdzie na Twoją stronę ze stopki).

Strony z artykułami do przedruku

Treść tych portali tworzona jest przede wszystkim przez grupę ludzi, do której niemalże każdy może dołączyć poprzez zwykłą rejestrację. W 99 procentach przypadków administracja w zamian za oddany czas pozwala na wstawienie w treści publikacji cennego linka. Artykuły można dodawać do serwisów ogólnodostępnych i zamkniętych.

Katalogi stron

Nigdy nikomu nie zaszkodziło jeszcze dodawanie witryny do paru silnych, solidnych katalogów dziennie. Najczęściej jeden opis dostarcza nam jeden link, jaki możesz opakować w dowolne słowo kluczowe. Pamiętaj, by katalog stron do którego dodajesz stronę nie posiadał kilkudziesięciu linków wychodzących, a uwierz mi że czasem z czymś takim się spotykam. Darmowe katalogi w przytłaczającej większości są niewiele warte, natomiast od czasem można odszukać istne perełki. Najczęściej jest tak, że najmocniejsze bezpłatne katalogi stron postawione są na systemie pod nazwą SEOkatalog. Co do płatnych katalogów najlepiej wyselekcjonować kilkadziesiąt najlepszych (polecam spis VIP katalogów Mara).

Podsumowanie

Celem publikacji było omówienie trzech najpopularniejszych miejsc, w których teoretycznie każdy ma możliwość wstawienia odsyłacza do swojego serwisu. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania albo chciałbyś podzielić się z resztą swoimi doświadczeniami, to bardzo proszę o zamieszczenie odpowiedniego komentarza.

Stopka autorska: katalog stron – http://websites.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Szkoda, że nikt nie zebrał w jednym miejscu wszystkich powszechnie dostępnych sposobów zdobywania linków – mam na myśli zarówno te „dozwolone”, jak i te które są nieco bardziej kontrowersyjne.

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: 0 (from 0 votes)

Dodaj komentarz