Gdzie wyruszyć na wakacje?

Wakacje tuż, tuż dlatego coraz więcej osób zastanawia się gdzie spędzić w tym roku swój wymarzony urlop. Decyzji tej nie ułatwiają biura podróży, które kusza setkami ofert wycieczek z całego świata w bardzo atrakcyjnych cenach. Aby ułatwić wybór niezdecydowanym, postanowiłem, pokrótce opisać najchętniej wybierane kierunki przez Polaków oraz ciekawe miejsca, jakie można tam zobaczyć.

Reklama

EgiptPierwszym bardzo ciekawym miejscem, który w ostatnim czasie pokochali Polacy jest Turcja. Kraj ten ze względu na swoje położenie na południu Europy ma do zaoferowania przede wszystkim stabilną, upalną aurę, która przyzwyczajonym do zawirowań pogodowych w czasie wakacji Polakom bardzo pasuje. Oprócz wysokich temperatur oraz słonecznej pogody Turcja do zaoferowania ma także przebogatą historię, która sięga dziejów Imperium rzymskiego, dzięki czemu w Turcji można odnaleźć wiele zabytkowych budowli z tamtego okresu. Oprócz budowli z III wieku p.n.e, które najlepiej zachowały się Efezie, w Turcji można znaleźć także inne niesamowite budowle, takie choćby jak Błękitny Meczet, chyba najbardziej charakterystyczna budowla w tym kraju. Inny ciekawymi miejscami, które warto zobaczyć w Turcji są śnieżnobiałe wapienne tarasy z Pamukkale, gdzie znajdują się źródła termalne, czy też Góra Nemrut, gdzie można zobaczyć gigantyczne pomniki dawnych królów oraz bogów. Oczywiście Turcja to nie tylko zabytki to także niezapomniane atrakcje, takie choćby jak rejs po Bosforze, dzięki któremu można zobaczyć prawie cały kraj.

Innym chętnie odwiedzanym przez Polaków miejscem w Europie są Włochy. Miejsce to nazywane często kolebką europejskiej cywilizacji na każdym kroku prezentuje swoją historię, w postaci licznych zabytkowych budynków, fontann, czy posągów. Najbardziej atrakcyjnymi dla turystów miejscami, są: koloseum, kapitol, plac św. Piotra w Rzymie, krzywa wieża w Pizie, Wenecja, czyli miasto położone na wodzie, czy też pierwszy europejski uniwersytet w Padwie. Atrakcji i zabytków do zobaczenia w Włoszech jest mnóstwo, dlatego na wyjazd do tego kraju warto zarezerwować sobie co najmniej 2-3 tygodnie. Wyjazd krótszy może pozostawić spory niedosyt, w końcu do zwiedzenia w kraju pizzy i makaronu jest również mnóstwo wyśmienitych restauracji, gdzie możemy odpocząć od upałów oraz syto się najeść. Dla osób, które nie lubią poznawać historii Europy, Italia ma do zaoferowania przepiękne plaże, gdzie słońca prawie przez cały rok jest pod dostatkiem.

Ostatnim kierunkiem wartym polecenia i polecany przez każde biuro podróży jest Egipt. Miejsce to mimo ostatnich zawirowań politycznych jest w 100% bezpieczne dla turystów, co potwierdzi kilkaset tysięcy Polaków, którzy w ostatnim czasie odwiedzili ten kraj. Największymi atrakcjami oprócz upalnego klimatu są oczywiście piramidy oraz sfinks w Gizie, czy Dolina Królów w Tebach, gdzie znajdują się grobowce wielu faraonów oraz liczne pomniki, które wprawiają w zachwyt każdego urlopowicza. Egipt to także wycieczki po Nilu, nurkowanie w morzu Czerwonym oraz wysokiej klasy hotele i kurorty dla wczasowiczów.

Te trzy kierunki wakacyjnych wyjazdów są godne polecenia, a wybór dokładnego miejsca na wymarzony urlop zależy od zasobności portfela, czasu jaki posiadamy na wyjazd, a także kultury, którą chcemy poznać podczas wakacji.

Stopka autorska: biuro podróży – http://www.halowakacje.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz