Gdzie założyć konto bankowe?

Statystyczny posiadacz konta korzysta z kilku do kilkunastu przelewów w każdym miesiącu, czasami również z polecenia zapłaty, dokonuje wypłat gotówki w bankomatach i kartą do rachunku płaci za towary i usługi. Często korzysta również z kredytu w rachunku. Za wymienione usługi bank może naliczać i pobierać opłaty. W związku z tym wybierając konto bankowe należy zbadać ile będzie nas kosztować jego używanie.

Reklama

skarbonka

Najważniejsza jest opłata miesięczna za prowadzenie konta. Co miesiąc bank pobiera z naszego konta   opłatę wyszczególnioną w taryfie opłat i prowizji. W skali całego roku są to już poważne koszty i jeśli zależy nam na oszczędzaniu swoich pieniędzy powinniśmy poszukać konta prowadzonego bez takiej opłaty. Niektóre banki wymagają określonych wpłat na konto żeby utrzymać jego bezpłatne prowadzenie. To zagadnienie również powinno się zbadać.

Najlepiej jeśli nie będziemy też płacić za przelewy wykonywane internetowo ani kartę do rachunku – to da nam także spore oszczędności. Przy przelewach powinniśmy zwrócić uwagę czy trzeba będzie płacić np. za SMS-y z hasłami jednorazowymi do potwierdzania przelewów. Można też zetknąć się z sytuacją, że obciążone opłatą będą zlecenia stałe – sprawdźmy wówczas ile będą  kosztować.  Z kolei w odniesieniu do opłaty za kartę do konta dobrze jest zweryfikować czy są wymagane jakieś obowiązkowe transakcje kartą żeby była ona darmowa.

Istotna przy wyborze banku, któremu powierzymy  pieniądze jest ponadto dostępność bankomatów, z których gotówkę możemy wyciągnąć bez opłat. Można także zbadać czy sprawdzenie salda w bankomacie będzie za darmo (o ile mamy zamiar korzystać z tej możliwości).

Po zweryfikowaniu najważniejszych informacji dotyczących oferty konta bankowego możemy otworzyć rachunek – często nawet bez wychodzenia z domu!

Stopka autorska: konto bankowe – http://www.kredyty-lokaty-konta.pl/KONTA-BANKOWE.php

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz