Globus dziecięcy w roli zabawki

Zacząć trzeba od przeglądu dostępnych rozwiązań – jeśli nie wiemy jaki globus kupić to i wspólną zabawę z dzieckiem będzie nam znacznie trudniej zaplanować.

Reklama

globusPo pierwsze rozgraniczyć trzeba, czy zależy nam  na zabawie aktywnej czy tylko na edukacji wspólnie z rodzicami.

Jeśli o wersji aktywnej myślimy to pewnie globus dziecięcy w postaci nadmuchiwanej piłki czy globus w postaci puzzli 3D będzie dokładnie tym czego potrzebujemy. Globus taki to wręcz idealny wybór  do aktywnej zabawy – w przypadku dmuchanej piłki zabawa oczywiście aktywna jak to z piłką bywa, zaś przy puzzlach zabawa czysto intelektualna.

Druga grupa rozwiązań to globus dziecięcy, gotowy do użycia, w który ingerencja nasza jest żadna. No prawie – jest wersja globusów z powierzchnią przystosowaną do rysowania po nich kredą bądź pisakami do tablic sucho ściernych.

Po pierwsze globusy podświetlane – zależnie od wersji albo zawierające drugą, ukrytą mapę, która pojawia się po włączeniu ukrytej wewnątrz globusa żarówki lub zawierające bardziej skierowane do młodszych elementy jak rysunki zwierząt, które ujawniają się po włączeniu podświetlenia i można je na przykład wykorzystać do opowieści o zwierzętach świata.

Dalej mamy globusy nieba – bardzo ciekawy typ na prezent w kategorii globus dziecięcy. Taki globus zamiast typowej mapy kartograficznej świata naniesionej na kulę ma mapę nieba.

Są w tej kategorii oczywiście różne wersje – od prostych globusów z mapą nieba, gwiazdozbiorami i opisami po kosztowne ale arcyciekawe rozwiązania jak globus imitujący małe planetarium, zaszyty w solidnej obudowie, do której przytwierdzone jest szkło powiększające, które imitować ma oglądnie nieba przez teleskop. Najdroższe rozwiązania w tej kategorii to globusy z wbudowanym silnikiem, który imituje ruch pozorny ziemi aby nadać zabawie maksimum realizmu, a ostatecznie globus z rzutnikiem, który potrafi wyświetlać projekcję mapy na ścianie pokoju dziecka.

Skoro wiemy już jaki globus dziecięcy wybrać i na jaki nasz budżet pozwala wystarczy takowy zamówić i brać się do nauki – to niezapomniana frajda dla dzieci.

Stopka autorska: globus dziecięcy – http://www.bestmap.pl/dzieciece,59,0.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz