Gotowe projekty domów – domy nowoczesne

Domy nowoczesneCo to oznacza w praktyce? Bo zwykle nowoczesne domy kojarzą się nam z bardzo zaawansowanymi technologicznie rozwiązaniami rodem z filmów fantastycznych, w których lodówka sama robi zakupy przez Internet uzupełniając swoją zawartość dokładnie o to, czego akurat brakuje (na przykład do zaplanowanego najbliższego obiadu czy kolacji), samochód sam wjeżdża do garażu, gdy my spokojnie szukujemy się do pracy, a salon może każdego dnia mieć inny kolor ścian… zależnie od naszego nastroju lub innych okoliczności. Tymczasem… nowoczesne domy to dziś rzeczywistość, która może wygląda nieco prościej, ale za to oferuje znacznie więcej użytecznych rozwiązań… Oto kilka przykładów.

Reklama

Centralne sterowanie

Propozycje dostępne obecnie na rynku nieruchomości w Polsce i spotykane w ofertach projektów domów nowoczesnych skupiają się przede wszystkim na centralnym sterowaniu wybranymi parametrami domu. Niezależnie od jego wielkości, ilości kondygnacji, pomieszczeń, etc. jest możliwość łatwego i szybkiego ustawiania lub zmieniania (z jednego miejsca – z panelu sterowania) na przykład temperatury powietrza w dowolnie wybranej lub we wszystkich częściach domu w określonych porach dnia. W podobny sposób można także sterować oświetleniem, zamkami i alarmem, nagłośnieniem… właściwie wszystkim.

Pozyskiwanie energii

Projekty domów nowoczesnych to dzisiaj również rozwiązania bazujące na proekologicznym nastawieniu do świata i wspomagające energooszczędność (np. domy energooszczędne)… tj. pozyskiwanie energii ze źródeł naturalnych i dążenie do ‘samowystarczalności energetycznej’. W propozycjach architektonicznych tego typu znajdzie się zatem z pewnością wiele drogich urządzeń, jak kolektory słoneczne, gruntowe wymienniki ciepła, itp.

Odważny design

Nowoczesność wyraża się także oczywiście w wyglądzie, na który wpływa zarówno sam projekt architektoniczny, jak i wykorzystany do jego realizacji budulec oraz umiejscowienie i otoczenie obiektu. Nowoczesne domy, które możemy zobaczyć choćby podróżując po naszym kraju są na przykład w oryginalny sposób wtopione w naturę, albo przeszkolone bardziej, niż inne, składają się z brył tworzących nietypowy i dość abstrakcyjny kształt lub na przykład łączą w sobie wiele różnych stylów, co daje czasem eklektyczny, a czasami efekt zaskakujący, odważny, nowatorski i nowoczesny jednocześnie.

Minimalistyczny wystrój

O nowoczesnym charakterze domu decyduje również wystrój wnętrza (kolorystyka, faktury ścian, wzory podłóg, meble, dekoracje i przeróżne akcesoria oraz ich dobór i zestawienia). Propozycje, które się tu pojawiają to zwykle minimalizm, oszczędność formy, ale i wyrazistość przekazu całości.

Stopka autorska: domy energooszczędne – http://www.domstory.pl/porady/po-czym-poznac-projekt-domu-energooszczednego

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz