Granit zmienia wystrój miast – materiały granitowe na miarę potrzeb

Wraz ze wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej do kraju zaczęły wpływać pieniądze z wielu funduszy. Wiele remontów, nowych przedsięwzięć było dofinansowanych, przez co wiele inwestycji miało szanse powodzenia. Miasta zaczęły pięknieć, poprawiała się infrastruktura, nowe drogi, linie kolejowe, wyremontowane dworce i centa miast. Wszystko zaczynało dostawać drugie życie, swoją nową szansę. Wybudowano wiele elektrowni, oczyszczalni ścieków – aby wszystkim żyło się lepiej.

Reklama

Budowla z granitu.
By Man vyi (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons


Szanse wykorzystały też firmy kamieniarskie, których to materiały zaczęły pojawiać się na deptakach wielu polskich miast. Swego czasu popyt przewyższał podaż i na materiały granitowe trzeba było czekać nawet kilka miesięcy. Najpopularniejsza oczywiście była kostka granitowa, krawężniki granitowe i płyty granitowe. Są to najczęściej wykorzystywane materiały do wykonywania chodników oraz podjazdów. Wiele miast zainwestowało właśnie w kostkę granitową ponieważ nie tylko bardzo korzystnie się ona prezentuje, ale jest przy tym niezwykle wytrzymała. Różne rodzaje kolorów, wielkości i grubość kostki granitowej pozwala na stworzenie takiego chodnika który jak najlepiej spełni nasze oczekiwania. Coraz częściej po kostkę granitowa sięgają właściciele domków jednorodzinnych, którzy niezwykle chętnie sięgają po ten produkt ponieważ prezentuje się on bardzo atrakcyjnie dla oka. Nie można tez zapominać, że kostka ta jest również bardzo często wykorzystywana jako budulec dróg oraz mostów.

Spośród wszystkich jej zalet najważniejsze z pewnością dla wszystkich jest to, że jest ona trwała i wytrzymała. Chodniczki z niej ułożone będą się świetnie prezentowały przez długie lata a co równie ważne są odporne na niskie i wysokie temperatury. Tak jak wcześniej wspomniałem różnorodność kolorów oraz rozmiarów pozwala stworzyć nam dowolne kształty i figury co z pewnością ożywi w oryginalny sposób przydomowe ścieżki. Jeśli chodzi o kolory to dostępne są: żółty, czarny, czerwony, szary i szaro-rudy. Producenci kostki starają się cały czas sprostać wymagania klientów, z tego tez powodu do sprzedaży trafiły tez elementy granitowe idealnie nadające się do ogrodów lub poprawiające wystrój rynku każdego miasta. Mowa tu o figurkach i granitowych wielkich donicach w których można posadzić niewielkie drzewka lub kwiaty. Aby nieco dodać elementom grafitowym dodatkowego smaczku, tworzy się ozdoby z piaskowca. Jest to znacznie łatwiejszy do uformowania materiał i z pewnością nie sprawia tyle kłopotów, nie jest z kolei tak wytrzymały jak grafit, jednak w połączeniu ze sobą stanowią pięknie wyglądającą parę.

Stopka autorska: kostka granitowa – http://www.artgranit.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz