Grudzień, miesiąc najdroższych kredytów gotówkowych

Jeśli szykujesz się do kupna używanego samochodu lub nowego telewizora plazmowego na kredyt, powinieneś rozważyć odłożenie tej decyzji w czasie. Najtańsze kredyty gotówkowe udzielane są przez banki w określonych porach roku i z całą pewnością do tych pór nie należy grudzień.

Reklama

Najgorszy okres dla kredytobiorców

świętaJeśli od dłuższego czasu analizujesz rynek i co kilka dni sprawdzasz, jaki kredyt gotówkowy jest najtańszy, to z pewnością zauważyłeś, że w okresie przedświątecznym wysokość rat kredytowych rośnie. Może i oferty oprocentowania kredytów wyglądają bardziej zachęcająco, jednak ogólny koszt pożyczki będzie większy.

Najlepszym okresem dla osób zaciągających kredyty gotówkowe jest styczeń i luty (zakładając, że święta wielkanocne wypadają w późniejszym terminie). Jest to bowiem okres spadku liczby zaciąganych kredytów w bankach. Te, w celu podciągnięcia swoich statystyk, oferują swoje produkty w niższych cenach. W naszym wypadku oznacza to nic innego, jak znacznie niższy koszt kredytu.

Najgorszym okresem dla kredytobiorcy jest właśnie grudzień. W tym miesiącu, mimo kuszących reklam telewizyjnych i sterty zachęcających ulotek w naszej skrzynce pocztowej, o tani kredyt gotówkowy jest najtrudniej. Nawet jeśli oprocentowanie kredytu spada poniżej dziesięciu punktór procentowych, to bank z pewnością odbije sobie stratę pod postacią dodatkowego ubezpieczenia lub wysokiej marży (o której oczywiście nie dowiemy się ze spotu reklamowego).

Tani kredyt dopiero po nowym roku

Z kupnem telewizora plazmowego, czy remontem mieszkania na kredyt lepiej wstrzymać się do nowego roku. Wtedy to nie my będziemy musieli walczyć o tanią pożyczkę, ale banki zawalczą o nasze zainteresowanie ich produktami. Oprocentowanie po nowym roku może nie spadnie, ale z całą pewnością polityka banku bardzo się zliberalizuje.

W styczniu możemy liczyć na marżę kredytu gotówkowego nie na poziomie 6-7% ale nawet tak niską jak 1%. Osoby zatrudnione nie będą też w styczniu proszone o wykupienie dodatkowego ubezpieczenia kredytu, a rodziny wielodzietne unikną ubezpieczenia na życie głównego żywiciela rodziny.

Jeśli zatem szukamy najtańszego kredytu w grudniu, może warto święta spędzić jeszcze przed starym telewizorem, a w zamian cieszyć się niską ratą kredytu i nowym sprzętem, ale już po nowym roku. Wesołych Świąt.

Stopka autorska: jaki kredyt gotówkowy jest najtańszy – http://twojportfel.info/najtanszy-kredyt-gotowkowy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz