Gry bawią i uczą

Każdy z nas z lat swojej młodości pamięta na pewno tradycyjne gry planszowe. Nie tylko doskonale zabijały one wolny czas, ale także dostarczały całą masę świetnej rozrywki. Obecnie, kiedy w gry gra się głównie na komputerze, często zapominamy o ich tradycyjnych, planszowych formach, a szkoda, bo to świetna alternatywa spędzania wolnego czasu z rodziną.

Reklama

niemowlakNie ważne, czy ma się kilka, czy kilkanaście lat – gry niezależnie od wieku, płci, czy zainteresowań, dostarczą nam mnóstwo niezapomnianych emocji. Każdy rodzic powinien więc zadbać o to, aby znalazły się one wśród dziecięcych zabawek. Jeśli zadajemy sobie pytanie, jakie konkretnie wybrać, to zdecydowanie powinniśmy sięgnąć po gry edukacyjne, przyniosą one bowiem wiele korzyści dla naszego malucha. Nie od dzisiaj wiadomo, że dzieciaki zdecydowanie wolą zabawę od nauki. Drugim z oczywistych faktów jest ten, który mówi, że to właśnie wczesne lata dzieciństwa sprzyjają szybkiemu przyswajaniu nowych umiejętności. Jeśli więc dziecko w żadnym stopniu nie jest zainteresowane nauką z książek, zdecydowanie nie powinniśmy się zamartwiać i załamywać rąk. Alternatywą są bowiem gry edukacyjne, które w takim samym stopniu pomogą maluchom przyswoić wiedzę z najróżniejszych dziedzin. Co więcej, dziecko nie będzie zdawało sobie sprawy z tego, że kolorowa planszówki to także forma nauki, przez co będzie nią żywiej zainteresowane. Ostatecznie przyniesie to znakomite rezultaty, o czym sami doskonale przekonamy się na własnej skórze.

Rodzicom często się wydaje, że obecnie tradycyjne gry zostały już całkowicie wyparte przez te, które są przeznaczone na komputer. Nie jest to oczywiście prawda, a aby się o tym przekonać, wystarczy odwiedzić sklep z grami. Na sklepowych półkach znajdziemy całe mnóstwo propozycji, zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Konkretne gry zawierają na pudełku dokładne informacje odnoszące do preferowanego wieku dziecka, które powinniśmy uwzględnić, dokonując zakupu. Nie jest to duży wydatek, za to gwarantuje mnóstwo radości.

Stopka autorska: sklep z grami – http://www.edu-gry.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz