Grypa na wiosnę

Grypa bardzo często mylona jest ze zwykłym przeziębieniem. Tymczasem jest o wiele poważniejszą chorobą, a jej powikłania mogą być śmiertelne. Do jej głównych objawów należą: wysoka gorączka, bóle głowy, światłowstręt, bóle stawowo-mięśniowe oraz ogólne osłabienie organizmu.

Reklama

Jak leczyć grypę?

lekiOsoby zmagające się z grypą przede wszystkim muszą dużo odpoczywać. Pozostanie w łóżku jest wręcz koniecznością, gdyż ‘przenoszona’ grypa może być tragiczna w skutkach. Ponieważ chorobie towarzyszy wysoka gorączka to niezbędne jest odpowiednie nawadnianie organizmu oraz uzupełnianie mikroelementów i witamin. Leczenie grypy polega głównie na podawaniu leków łagodzących jej objawy, a specyfiki poprawiające samopoczucie ma w swojej ofercie każda apteka internetowa. Leki dostępne bez recepty przynoszą ulgę w bólu, obniżają wysoką temperaturę, udrażniają nos i pomagają zwalczyć kaszel.

Jakie preparaty stosować?

W przypadku grypy konieczne jest zastosowanie preparatów obniżających gorączkę i łagodzących ból. Do najpopularniejszych należą: paracetamol, ibuprofen oraz naproksen. Jednakże przyjmując któryś z tych specyfików należy pamiętać, aby nie przekraczać zalecanej dawki oraz nie stosować leku długotrwale. Żeby udrożnić drogi oddechowe warto sięgnąć po rozrzedzające wydzielinę aerozole np. oksymetazolinę lub fenylefrynę, bądź tabletki np. pseudoefedrynę. Ponieważ leki te mocno wysuszają śluzówkę nie należy stosować ich dłużej niż 3 dni. Warto także kilka razy dziennie wykonać inhalacje solą fizjologiczną. Jeśli chorobie towarzyszy mokry kaszel to konieczne jest podanie syropu o właściwościach wykrztuśnych.  Natomiast w przypadku kaszlu suchego niezbędne są leki przeciwkaszlowe.

Jeśli odpowiednie leczenie zostanie wdrożone od razu po wystąpieniu pierwszych objawów choroba będzie miała lżejszy przebieg i skróci się o kilka dni. Jeśli mimo przyjmowania leków stan zdrowia chorego nie poprawia się niezbędna jest konsultacja lekarska. Głowa do góry. Już niedługo lato.

Stopka autorska: apteka internetowa – http://www.am24.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz