Gwarancja udanego wesela

Każdy rozumie i (chyba) docenia wagę jaką niektóre osoby przywiązują do własnego wesela. Ślub nie jest żadnym problemem – w zależności od tego czy kościelny czy cywilny odwiedzamy tylko odpowiednie miejsca, załatwiamy formalności i wszystko wieńczymy mszą ślubną. A co jeżeli chcemy do tego wyprawić wesele?

Reklama

Wesele jest odrębną sprawą i jego organizacja niestety nie ogranicza się tylko i wyłącznie do wspomnianych wyżej formalności. Nie mniej wydawałoby się, że jeżeli już mamy część oficjalną za sobą to pozostaje nam tylko bawić się do woli. Jest tylko parę drobnych problemów…

Sala weselna na wagę złota

Mogłoby się wydawać, że wynajęcie sali weselnej nie jest żadnym problemem. Przecież wiele restauracji i zajazdów (tych większych) ma w swoim asortymencie organizację imprez okolicznościowych – w tym wesel. Dla osób niewybrednych, żaden problem. Pod górę zaczyna się wówczas, gdy mamy jakąś upatrzoną salę weselną, która nam się znacznie bardziej podoba od innych. I tutaj tkwi szczegół: jeżeli coś podoba się nam, podobać może się też komuś innemu! W związku z tym sale weselne cieszące się dobrą opinią w okolicy mają znacznie wydłużoną listę chętnych, a czas oczekiwania na wolny termin może sięgnąć uwaga: aż 2 lat! Fakt nieco zniechęcający, ale jest na to całkiem prosta rada – mamy przecież możliwość zorganizowania wesela w tygodniu! Obecnie przywiązuje się bowiem mniejszą wagę do dnia (lub dni w przypadku wesela dwudniowego) tygodnia, w którym odbywa się wesele.

No to super, mamy już salę, wydaliśmy setki złotych na telefony i paliwo żeby dotrzeć na spotkania z właścicielami lokali weselnych, brniemy zatem dalej…

Zespół weselny czyli nie „odtwarzacze”

Odrzucając już nie do końca chyba racjonalny wybór „DJa” na wesele (co przy fakcie wyłożenia sporej sumy na salę weselną ma się mniej więcej jak przysłowiowy kwiatek do kożucha) musimy wybrać zespół weselny. I tutaj następuje pewne nadużycie, które ma niestety globalny zasięg ogólnokrajowy – zespołem bowiem nazywają się często już dwie osoby odtwarzające wszystko jak leci z kasetek/dysków i jedynie podśpiewujące przy tym na żywo. Skoro zespół to chyba jednak instrumenty a nie syntezatory midi w 100%. Dlatego mile widziane są w szczególności trąbki, saksofony, gitary, flety tudzież nawet czasem skrzypce. Zdarzają się wręcz zespoły o klasycznym składzie rockowym, gdzie każdy instrument jest w pełni wykorzystywany, a nie służy tylko do zakrywania stanu upojenia jego „użytkownika”. Co jest w tym wszystkim najciekawsze? „Zespół odtwarzaczy” często pobiera opłatę niewiele mniejszą lub równą od zespołu z prawdziwego zdarzenia! Zanim więc wybierzemy oprawę muzyczną wesela zasięgnijmy opinii lub doświadczenia znajomych z innych wesel, zobaczmy w internecie (tak, takie zespoły mają strony www, w końcu XXI wiek…) na co ich stać i dokonajmy dobrego wyboru jeżeli co dziesięć minut nie chcemy słuchać najbardziej popularnej melodii weselnej: „a teraz idziemy do stolika, ha ha…”.

Drobiazgi, wszędzie drobiazgi!

Dwa największe problemy z głowy, co dalej? A jak myśleliście? Pewnie, że jest coś jeszcze i jest tego nawet dużo! Każdy kto był na weselu wie, że istnieje ktoś taki jak starosta. Wybór starosty często wypada na świadka, nie mniej warto by go o tym fakcie wcześniej poinformować, co młodym może z głowy zupełnie przypadkowo wypaść.

Następnie musimy też wybrać jakiś prezent z podziękowaniami dla rodziców. W trakcie organizacji ślubu na pewno gdzieś wybraliśmy zaproszenia ślubne, w związku z tym kartki z podziękowaniami dla rodziców możemy również tam zakupić. Sam prezent pozostaje już sprawą młodych.

No to bawimy się świetnie, klimatyzowana sala rewelacyjnie spisuje się w ten letni, piekielnie upalny dzień, zespół nie pozwala nam złapać oddechu grając, aż stopy odpadają, lecz jedno pytanie, które zazwyczaj pojawia się dopiero pod koniec imprezy wymaga odpowiedzi już przed weselem. Kto odwiezie tych wszystkich ludzi do domu? Kierowcy próżno szukać wśród gości weselnych, musi więc być to ktoś, kto cały dzień będzie do naszej dyspozycji i bezpiecznie, na koniec tego wyczerpującego dnia odstawi wszystkich wstawionych…

Stopka autorska: zaproszenia ślubne – http://www.kalander.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz