Biała, czarna czy zielona? Jaką pić herbatę?

herbata

Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów na świecie. Ludzkość zachwyca się jej smakiem, aromatem i właściwościami już od niemal czterech tysięcy lat.

Wśród wszystkich herbat wyróżnić możemy kilka głównych gatunków. Najczęściej zaliczamy do nich herbatę czarną, zieloną, oraz białą. Niektórzy wprowadzają dodatkowy podział na takie gatunki jak herbata czerwona, czy żółta. Niezależnie od tego faktu, każdy wyodrębniony gatunek herbaty dzieli się na wiele odmian. Odmiany mogą się bardzo od siebie różnić, jednak czasem różnice są dostrzegalne tylko przez prawdziwych koneserów herbaty.

Reklama

W powyższym akapicie wymieniłem nazwę ciekawego gatunku herbaty, jakim jest herbata biała. Jeśli nie interesowałeś się specjalnie tematyką herbacianą, to pewnie nie piłeś herbaty białej. Dlaczego? Otóż jest to herbata bardzo mało rozpowszechniona, zwłaszcza w Polsce. Składają się na to dwa czynniki:

  • limitowane zbiory na bardzo niewielu plantacjach (w porównaniu do ogromnych zbiorów herbaty zielonej);
  • ten czynnik wynika wprost z poprzedniego – jest nim cena. Herbata biała nie należy na pewno do herbat tanich.

Po co więc w ogóle pić tak egzotyczny gatunek? Otóż herbata biała cechuje się rewelacyjnymi właściwościami, bardzo korzystnie wpływającymi na zdrowie człowieka, oraz niepowtarzalnym smakiem (który swoją drogą ciężko docenić). Ciekawym jest fakt, iż wspomniane właściwości są dużo silniejsze od tych, którymi pochwalić się może tak zachwalana w mediach herbata zielona.

Podsumowując, zachęcam do picia porządnej herbaty, innej niż zwykła ekspresowa. Warto odkryć ten napój na nowo. A nuż stanie się on Twoim nowym hobby.

Stopka autorska: herbata – http://herbata.me

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz