Historia najlepszych zegarków na świecie

Rolex – kto z nas nie kojarzy tej nazwy? Szwajcarska firma, produkująca ekskluzywne zegarki męskie i damskie, zapisała się w kartach historii jako jedna z najlepszych w swojej branży.

Oferowane przez nią cacka to nie tylko małe arcydzieła, to wyraz prestiżu, co oczywiście pociąga za sobą odpowiednią cenę. Zegarki stały się symbolem statusu, bogactwa i sławy.

O dwóch takich

Firma została założona na początku XX wieku, a dokładnie w 1905 r. przez Hansa Wilsdorfa i jego szwagra Alfreda Davisa. W przeciwieństwie do obiegowej opinii Wilsdorf nie był ani Szwajcarem, ani tym bardziej zegarmistrzem.

Zanim Rolex stał się oficjalną nazwą firmy, przed nią funkcjonowała inna, złożona z nazwisk założycieli. Na początku sprowadzali szwajcarskich części do Anglii umieszczali je w specjalnych kopertach, które także nie były przez nich produkowane. Zegarki na początku trafiały do jubilerów, którzy umieszczali inskrypcje ich nazwisk wewnątrz mechanizmu.

Z Anglii do Szwajcarii

Spółka przeniosła się z Wielkiej Brytanii do Szwajcarii cztery lata później. Zamiarem Wilsdorfa była sprzedaż zegarków, na które każdy mógłby sobie pozwolić.

Jednak wysokie koszty eksportu srebrnych i złotych części do zegarków. Od początków istnienia tej firmy do dziś główną siedzibą jest Genewa, chociaż placówki posiada także w innych częściach świata.

Hans Wisdorf później zmienił oficjalną nazwę firmy na Rolex w 1919 r. Zmiana nazwy była częścią strategii popularyzowania zegarków na nadgarstek, które do tej pory kojarzyły się z błyskotkami dla kobiet.

Innowacyjne i ponadczasowe

Jednymi z innowacji, które firma wprowadziła było wyprodukowanie zegarków z naciągiem samoczynnym, wodoodporna obudowa, cyferblat z datą czy strefy czasowe.

Ciekawostką dotyczącą zegarków jest to, że zostały one umieszczone na pokładzie batyskafu, który zszedł do Rowu Mariańskiego na 11 km. Po jego wynurzeniu zegarek działał bez żadnego zarzutu.

Do zadań specjalnych

Rolex to nie tylko zegarki męskie i damskie to także specjalne czasomierze przeznaczone do różnych sportów: nurkowania, latania, wspinaczki wysokogórskiej.

Niektóre z nich mają specjalne zawory helowe, inne z nich zostały skonstruowane na zamówienie linii lotniczych Pan Am dla pilotów, podczas lotów międzykontynentalnych.

Z drugiej strony, zegarki Rolex towarzyszyły Jamesowi Bondowi w każdym filmie, a niejednokrotnie ich funkcje ratowały mu życie.

Dużą popularnością cieszą się także wśród ludzi z show biznesu, znanych aktorów i sportowców, takich jak Brad Pitt, Madonna, Barry White i wielu innych.

Zawsze na najwyższym poziomie

Nowoczesne zegarki męskie Rolex obejmują takie takie modele jak Air King, Sea – Dweller, Day – Date i wiele innych. Jednak niezależnie jak i jest to model każdy wykonany jest z mistrzowskim kunsztem i spełnia najwyższe standardy jakościowe.

Dzięki atrakcyjnemu wyglądowi i dbałości o każdy najmniejszy szczegół, cieszą się nieustającą popularnością od wielu dziesięcioleci.

Rolex nie jest spółką akcyjną a fundacją założoną przez Wilsdorfa. Zgodnie z zapisami w dokumentach firmy nie może zostać sprzedana.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz