Historia piosenki Adele – „Set fire to the Rain”

Jest to utwór napisany przez brytyjską piosenkarkę Adele oraz Frasera T. Smitha, producenta i tekściarza oraz mixera. Piosenka znalazła się na płycie “21” wydanej w styczniu tego roku. „Set fire to the rain” to trzeci utwór z tej płyty, który wydany został 24 lipca 2011. Przebój dotarł na 11 miejsce listy przebojów w  Wielkiej Brytanii oraz na pierwsze miejsce w takich krajach jak Belgia, Polska, czy Holandia. W pierwszej dziesiątce znalazł się także w: Austrii, Danii, Finlandii, Niemczech, Irlandii, Włoszech, Nowej Zelandii oraz Szwajcarii.

Reklama

Adele

Kanał FX wykorzystał tę piosenkę do promocji ostatniej serii serialu telewizyjnego „Wołanie o pomoc” („Rescue Me”). Drugi raz można było ją usłyszeć podczas promocji serialu „Ringer”.

„Set fire to the rain” zajmuje piątą pozycję na płycie. Został napisany przez producenta Frasera T. Smitha, z którym Adele już wcześniej współpracowała przy innych kompozycjach. Został on oparty o gamę d-moll. Według Johna Murphy’ego z MusicOMH jest to najbardziej popowa piosenka na całej płycie określana jako „ballada z energią”. W porównaniu do innych piosenek z tej płyty ta zawiera o wiele większą liczę instrumentów, które możemy usłyszeć w tle.

Po raz pierwszy Adele zaprezentowała publicznie swoją piosenkę 29 kwietnia podczas programu The Graham Norton Show. Oprócz tego wykonała tę piosenkę także 3 maja u Joolsa Hollanda gdzie zaśpiewała również  „Rolling in the Deep”, „Don’t You Remember” and „Take It All”.

Obecnie utwór notowany jest na liście Billboard już od ponad 33 tygodni oraz doczekał się 4 oficjalnych remixów.

Stopka autorska: Adele – http://www.adele.com.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz