Huawei P9 – kluczowy kompan na wyjazdy

Lubisz podróżować? A może wkrótce wybierasz się na urlop? Weź ze sobą praktyczny i funkcjonalny telefon.

Reklama

Co zabrać w każdą podróż?

Zawartość Twojego wyjazdowego bagażu jest uzależniona od wielu czynników, jak choćby cel podróży, planowane aktywności czy forma noclegu. Dlatego też dosyć trudno przygotować listę uniwersalnych przedmiotów i przyrządów, które warto mieć ze sobą. Gdyby jednak podjąć się takiego zadania, na pewno należałoby na niej umieścić m.in. odzież na zmianę, mapę najbliższej okolicy, gotówkę lub karty płatnicze oraz oczywiście telefon.

Jednak nie każdy smartfon jest dobrym kompanem w podróży. Tym bardziej, że – jak już wspomniano – sam wyjazd może mieć różnorodny charakter. Inne wymagania będą stawiane komórce podczas długiej wyprawy górskimi szlakami, a inne na krótkim, weekendowym wypadzie do zagranicznej stolicy. Na szczęście na rynku dostępne są urządzenia takie jak Huawei P9, które są zarazem uniwersalne, jak i nadzwyczaj funkcjonalne.

Sprawne i płynne działanie

O szybkości pracy telefonu decyduje przede wszystkim jego procesor. W smartfonie Huawei P9 umieszczono ośmiordzeniową jednostkę Kirin 855, która sprawdza się w tej roli doskonale. Kolejne poziomy menu czy pobrane aplikacje działają płynnie i nie zacinają się nawet przy dużym zapełnieniu pamięci operacyjnej. Warto również zwrócić uwagę na szybkość reakcji urządzenia po kliknięciu w wyświetlacz.

W każdej podróży przydatne są rozmaite aplikacje, które bardzo często możesz pobrać bez ponoszenia żadnych kosztów. Przykłady można mnożyć właściwie w nieskończoność. Jeśli chcesz znaleźć najszybszą czy najkrótszą drogę do wybranej atrakcji, otwórz Google Maps. Program ten dysponuje najbardziej aktualną bazą map oraz świetną nawigacją, która wskazuje nawet bieżące wydarzenia, jak wypadki drogowe czy stłuczki powodujące niespodziewane zagęszczenie ruchu i korki.

Jeżeli szukasz noclegu, skorzystaj z Booking.com lub Trivago. Aplikacje te pozwalają na szybkie i łatwe znalezienie zakwaterowania – wystarczy wpisać lokalizację oraz określić zakres dat i liczbę osób. Wyszukane oferty możesz sortować m.in. pod względem ceny i standardu, praktycznym rozwiązaniem jest również przeglądanie noclegów bezpośrednio z widoku mapy.

Przed wyjazdem na urlop pobierz także aplikacje bankowe (aby na bieżąco kontrolować stan swojego konta), wyszukiwarki różnych środków transportu (SkyScanner, GoEuro), kalkulatory walut, słowniki i programy dedykowane atrakcjom – np. TripAdvisor. Znajdziesz tu mnóstwo informacji o tym, co warto odwiedzić, jakie są ceny wstępu do danych lokali czy na co należy uważać.

Solidny i wytrzymały Huawei P9

Model P9 posiada trwałą i odporną na uszkodzenia obudowę, co jest bardzo istotne podczas podróżowania. W pędzie na samolot czy niosąc ze sobą bagaże, znacznie łatwiej przez nieuwagę uszkodzić telefon. Aby temu zapobiec, konstruktorzy Huawei wykorzystali nowoczesne rozwiązania, które do tego zachwycają swoją estetyką. Wykańczając obudowę zastosowano specjalne techniki szczotkowania i polerowania, dzięki czemu udało się uzyskać efektowną, półprzezroczystą powierzchnię metalu.

Problemem na urlopie bywa również ładowanie baterii w telefonie. Na szczęście nowy smartfon Huawei P9 posiada akumulator o pojemności aż 3000 mAh. Zgodnie z informacją od producenta, umożliwia to aż 1080 minut ciągłych rozmów lub 566 godzin czuwania. Tak dobrane parametry czynią z P9 urządzenie niezwykle funkcjonalne oraz niezbędne zarówno podczas intensywnego i aktywnego urlopu, jak i błogiego wypoczynku na plaży.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz