Jak prowadzić hurtownię zabawek, by odnieść sukces?

Niewiele czasu zajmuje rozsądnie myślącemu przedsiębiorcy zrozumienie, że na rynu zabawkarskim jedynym sposobem na przetrwanie jest zajęcie się niszą, której nasycenie rynku jest minimalne. Konkurowanie z światowymi gigantami jest praktycznie niemożliwe, biorąc pod uwagę azjatyckie stawki związane z produkcją masową, okazuje się to to całkowicie nieopłacalne.

Reklama

Inną kwestą pozostaje pytanie dotyczące windowania cen produktów nawet kilkakrotnie powyżej ich wyjściowej wartości. Hurtownia zabawek, chcąca skutecznie działać, musi oprzeć się na czymś, czego nie zapewni każda inna hurtownia w tym kraju. Tu odpowiednim okazuje się oparcie na lokalnych wytwórcach i materiałach.

zabawkiW cenie są na przykład ręcznie robione zabawki drewniane, często kupowane przez sąsiadów z Zachodu. Świadczą o tym notowania firm zajmujących się tym kawałkiem gospodarki. Poznań ma wpisany handel swoją historię z racji położenia na kontynentalnym szlaku handlowym, dlatego to Wielkopolska przoduje w wyrobach lokalnych przeznaczonych na eksport. Ale nie każda hurtownia zabawek oferująca regionalizmy ma szansę na taki sukces.

Nie można sugerować się jednostkowymi przypadkami, bowiem popyt w dużej mierze reguluje obecnie siła marki i reklama. W każdej chwili na rynek może wejść ambitny konkurent, którego działana nastawione będą na odebranie nam jak największej części rynku. Jak więc sprawić, by nasza hurtownia zabawek stała się przedsiębiorstwem stabilnym i prawdziwie dochodowym?

Należy szukać własnej niszy i być bardzo elastycznym na potrzeby rynku.

Zabawki retro, drewniane, to wszystko już było. Może kolejnym krokiem będzie połączenie ich z wysoką technologią? Wyobraźcie sobie dziewiętnastowieczną lalkę której poziom interakcji z otoczeniem nie ustępuje najnowocześniejszym, futurystycznym dziełom. Niezwykle niszowa, wręcz kolekcjonerska, traktowana jako rzadkość, szybko zyskałaby na wartości, przy odpowiednio rozegranej kampanii. Ale przecież to tylko jedna z milionów możliwości – wszystko zależy od Państwa zaradności i wyobraźni. Przynajmniej w teorii.

Stopka autorska: hurtownia zabawek – http://www.icom-poland.com/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz