Ile kosztuje zabieg hydrokolonoterapii?

Hydrokolonoterapia w wielu krajach świata jest zabiegiem bardzo popularnym. Z jej dobrodziejstw korzystają zarówno gwiazdy kina i estrady, osoby chore, jak i ludzie teoretycznie zdrowi, pragnący jedynie pozbyć się ze swojego organizmu zalegających mas kałowych, mikroorganizmów i toksyn, a przy okazji zaparć i kilku zbędnych kilogramów.

Reklama

hydrokolonoterapiaDlaczego w Polsce na wykonanie tego zabiegu nadal decydują się tylko nieliczni? W wielu krajach świata zabieg hydrokolonoterapii jest zabiegiem refundowanym. W Polsce jednak należy za niego płacić z własnej kieszeni. Wykonywany jest on bowiem najczęściej poza ośrodkami medycznymi i bez wyraźnych wskazań lekarskich, co nie znaczy, że nie jest potrzebny.

A co jeśli głębokie oczyszczanie jelita grubego przeprowadzane jest w celach leczniczych, albo przed badaniem kolonoskopijnym? O refundację zabiegu w takich przypadkach należy pytać bezpośrednio w siedzibie NFZ, albo w szpitalu, w którym ma się odbyć badanie. Jak pokazuje doświadczenie prawdopodobnie i wtedy za płukanie okrężnicy trzeba będzie samemu zapłacić, a taki zabieg nie należy do najtańszych.

Jedna wizyta w spa, gabinecie odnowy biologicznej, salonie kosmetycznym, czy ośrodku medycyny niekonwencjonalnej, w których wykonuje się takie zabiegi kosztuje około 200-300 zł. Nie wydaje się to dużym kosztem, szczególnie że czasem za wizytę u dentysty należy zapłacić znacznie więcej. Niestety hydrokolonoterapia nie jest zabiegiem jednorazowym.

W celu całościowego oczyszczenia jelita grubego należy mu się poddać minimum 3-4 razy, a wszystko to w odstępach 7-10 dniowych. 200-300 zł zaś to koszt nie całego cyklu, lecz jednego zabiegu, dlatego też decydując się na głębokie oczyszczanie jelita trzeba liczyć się z tym, że w jednym miesiącu przyjdzie na wszystko przeznaczyć nawet i 1000 zł.

Ze względu na wysokie ceny i konieczność kilkakrotnego poddawania się zabiegowi niektóre miejsca wykonujące tego rodzaju zabiegi oferują pakiety, a w ramach pakietów m.in. także zapewnienie pacjentowi odpowiedniej diety, czy badanie u proktologa.

Stopka autorska: zabieg hydrokolonoterapii – http://www.hydrokolonoterapia-warszawa.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.7/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz