Jaka powinna być idealna strona internetowa?

W dzisiejszych czasach wszyscy korzystają z internetu. No dobra, może nie wszyscy, ale znaczna większość. Osoby starsze, jeżeli jeszcze nie korzystają, to na pewno uczą się tego, aby być w tym temacie na bieżąco. Jak zatem ich zachęcić?

Reklama

Powiedzieć sobie, że zakładam stronę internetową, to dopiero początek całego procesu tworzenia. Trzeba uwzględnić wiele czynników:internet

  • do kogo ta strona jest adresowana?
  • co chcę zyskać zakładając stronę internetową?
  • jak dużo czasu trzeba na nią poświęcić?
  • co zrobić, żeby strona nie umarła?

To tylko niektóre z pytań, na które trzeba sobie odpowiedzieć. Jeżeli nasza strona jest adresowana do młodzieży, to możemy umieścić w niej jakieś ruchome banery i inne tego typu elementy. Jeśli jednak ma ona być zaadresowana do osób starszych, lepiej się tego wystrzegać, gdyż osoby takie mogą mieć już poważniejsze problemy ze wzrokiem i może ich to po prostu razić, a skoro będą ich razić ruchome elementy, to ty bardziej „pstre kolory”. Należy zatem pamiętać, aby unikać tego typu kolorystyki.

Jeżeli ma to być sklep internetowy, warto pamiętać o jednej bardzo ważnej zasadzie. Strona musi być zarazem przejrzysta, jak i funkcjonalna. Nie może zabraknąć na niej najważniejszych punktów, odpowiednio ponazywanych działów, koszyk powinien być w możliwie bardzo widocznym miejscu etc. To są, wydawać by się mogło, oczywiste sprawy, jednak bardzo łatwo się w tym wszystkim pogubić. Co chciałbym zyskać zakładając stronę internetową? Pytanie może się wydawać banalne, jednak tylko pozornie. Jeżeli decydujemy się na sklep, odpowiedź jest oczywista. Jeżeli chcemy założyć naszą stronę, aby miała być wizytówką naszego biznesu, to odpowiedź także wydaje się być oczywista. Jednak nie zawsze o tym pamiętamy. To właśnie strona internetowa jest, a bynajmniej powinna być naszą najlepszą reklamą. Dzięki temu klient widzi, że jesteśmy zawsze do jego dyspozycji, widzi i poznaje naszą ofertę i ostatecznie przekonuje się do niej.

Każdemu, kto decyduje się na stworzenie strony www zależy na wysokiej liczbie odwiedzających jego serwis. Tutaj znaczącą rolę odgrywa pozycjonowanie, bez którego żadna strona zbyt długo się nie utrzyma. Jest to proces, który sprawia, że nasza strona przy wpisaniu w wyszukiwarkę słów kluczowych, będzie się pojawiała coraz wyżej w wynikach wyszukiwania. Proces ten niestety jest długotrwały, jednak zlecony specjalistom od SEO, może i powinien przynieść oczekiwane rezultaty.

Tworzenie własnej strony to zatem nie zabawa. Jest to raczej sprawa, którą trzeba dobrze przemyśleć i na którą także trzeba mieć pomysł, podobnie jak na biznes.

Stopka autorska: SEOhttp://www.talem.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Komentowanie zamknięte.