Idealny facet czyli kto?

Dwudziesty pierwszy wiek jest to okres przełomowy. Składa się na to kilka faktów. Przede wszystkim zgromadzona wiedza podwaja się już mniej więcej co trzy lata. Jest to niebywałe osiągnięcie, które pozwala jasno spostrzec jak szybko ten świat się rozwija. W związku z postępem technologicznym społeczeństwo dostało wiele prezentów w postaci komputera, Internetu, samochodu czy telefonu komórkowego. Są to już tak powszechne przedmioty, że ludzie nie wyobrażają sobie życia bez nich. Podobną rewolucję przechodzi świat o nazwie moda. To ona także wykreowała model faceta idealnego. Jaki on jest?

Reklama

modaNajpierw warto przeanalizować jak model mężczyzny doskonałego zmieniał się przez całe wieki. Starożytność i średniowiecze to okres w którym panowie popisywali się siłą, zajmowali się ciężkimi pracami, wojowaniem, rolnictwem. Następne epoki to już czas, w którym ludzie zaczęli bardziej interesować się nauką. Różne odkrycie, nowe zawody spowodowały nowe standardy życia. I to właśnie mniej więcej od renesansu co bogatsi obywatele płci silnej zaczęli zwracać uwagę co na siebie wkładają. Zaczęła towarzyszyć im moda. I tak pozostało do dziś. Dobrze, w takim razie czym różni się historyczny facet od współczesnego? Różnic jest całe mnóstwo. Przede wszystkich warto zacząć od tego, że od ówczesnego pana wymaga się wysokiej inteligencji. Taki chłopak musi mieć ukończone studia wyższe. Poza tym musi dbać o siebie. Chodzi tutaj głównie o rekreacyjne uprawianie sportu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest siłownia, która ponadto umożliwia dbanie o sylwetkę. Nienaganna sylwetka nie jest tylko wynikiem ćwiczeń. Do tego trzeba jeszcze dodać odpowiednią dietę, która zaspokoi wszystkie zapotrzebowania mężczyzny. Moda męska przewiduje ponadto różnie zabiegi pielęgnacyjne dla dżentelmenów. Chodzi tutaj na przykład o peeling, który oczyszcza skórę twarzy. Powoduje to, że skóra staje się witalna, wręcz lśni. Oczywiście tych zabiegów jest całe mnóstwo, a wykonać je mogą kosmetyczki. Obecnie spotkanie pana w gabinecie kosmetycznym to jeszcze dość duże zaskoczenie, ale powoli ten stan rzeczy się zmienia. Na sam koniec warto jeszcze wspomnieć, że moda to przede wszystkim ubrania. Jak panowie dają sobie z tym działem radę? Odpowiedź jest prosta – coraz lepiej. Coraz więcej mężczyzn sama zaczyna chodzić na zakupy, sama odnajduje swój własny styl – podkreślając tym samy swoje własne ego – sama komponuje kolory. Warto nadmienić, że niektórzy robią to wręcz w idealny sposób, nie strzelając żadnej gafy. Skąd mają wiedzę jak wszystko ze sobą połączyć? Otóż odpowiedź można znaleźć na serwisach internetowych. Portal dla mężczyzn jest to miejsce, gdzie dżentelmeni bardzo chętnie odwiedzają. Można tam znaleźć ciekawostki ze świata mody, różne porady i wskazówki oraz najnowsze trendy.

Jak widać panowie stają się kompletnie innymi ludźmi. Zaczynają mieć w sobie coś z kobiety. Oczywiście w pozytywnym tego wyrażenia znaczeniu. Faceci czerpią od kobiet to, co najlepsze. Zdecydowanie wychodzi im to na dobre. Oby tylko nie zmieniali kierunku, ani nie popadali w skrajność, ponieważ może to być opłakane w skutkach. Niemniej jednak lepiej nie zapeszać i optymistycznie patrzeć w przyszłość. Może samce jeszcze czymś miłym zaskoczą ten świat?

Stopka autorska: Moda męska – http://www.trendyman.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz