Ile tak naprawdę kosztuje darmowe konto bankowe?

Większości z nas wydaje się, że mit o darmowych kontach bankowych można włożyć między bajki, a coś takiego jak konto osobiste bez opłat tak naprawdę nie istnieje. Jest w tym stwierdzeniu całkiem sporo prawdy, jednak może warto przeanalizować nasz rynek i sprawdzić, czy wśród drogich ofert wielu banków nie odkryjemy jednej małej perełki, która pozwoli nam się cieszyć darmowymi przelewami przez internet i brakiem stałej miesięcznej opłaty za konto bankowe.

Reklama

Za co płacimy przy koncie bankowym?

konto bankowe

Do szeregu opłat, które każdego miesiąca kosztują nas najwięcej zaliczamy bez wątpienia:

  1. stałą opłatę za rachunek bankowy (w postaci kilkuzłotowego abonamentu ściąganego z konta raz na miesiąc)
  2. opłatę za utrzymanie karty płatniczej (też opłata miesięczna)
  3. płatność za każdy dokonany przelew- zarówno w placówce, jak i przez internet
  4. wypłaty z bankomatów innych banków

Te cztery rodzaje opłat to najczęstsze koszty utrzymania rachunku osobistego. Aby sprawdzić, ile rzeczywiście zapłacimy za nasze konto bankowe, warto skorzystać z porównywarki kont osobistych jeszcze przed założeniem konta. Dostępne w internecie porównywarki wskarzą nam konkretny bank, który przy określonej przez nas ilości przelewów i wpłat na konto w każdym miesiącu zaoferuje darmowe konto osobiste.

Darmowe konto bez stałych wpływów?

Większość banków uzależnia brak opłaty za konto, stałym wpływem gotówki na owe konto każdego miesiąca. Dla osób pracujących w wolnych zawodach oraz tych nieposiadających zatrudnienia stałego, może to być warunek trudny do spełnienia.

Na szczęście coraz większa ilość banków odkrywa także zalety współpracy z tzw. freelancerami (osobami pracującymi na własną rękę) i dedykuje swoje produkty specjalnie dla nich. Dziś około 40% polskich banków ma w ofercie konto, które nie wymaga stałej miesięcznej wpłaty i jednocześnie nie jest za nie pobierana miesięczna opłata. Czego bank chce w zamian? Może nas np. zobowiązać do aktywnego korzystania z karty płatniczej. Jeśli np. nie dokonamy nią płatności w wysokości 100 złotych miesięcznie, bank pobierze z kont aopłatę w wysokości kilku złotych.

Stopka autorska: darmowych kontach bankowych – http://darmowe-konta.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.3/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz