Jak wszczepiany jest implant zęba

Nowoczesne implanty wykonane z najwyższej jakości materiałów przyjaznych dla ludzkiego organizmu ze względu na stałe uzupełnienie ubytków zębów oraz estetyczny wygląd cieszą się wciąż rosnącym zainteresowaniem u pacjentów regularnie odwiedzających gabinety stomatologiczne. Jednak zanim zdecydujemy się na tego rodzaju zabieg warto zapoznać się z kolejnymi etapami wszczepiania implantów i zdać sobie sprawę z tego, że od czasu pierwszej do ostatniej wizyty w gabinecie stomatologicznym upływa najczęściej kilka miesięcy.

Reklama

implant zębaPrzed podjęciem decyzji o uzupełnieniu braków w uzębieniu pacjenta wszczepionymi implantami stomatolog powinien ocenić stan jego jamy ustnej, dziąseł a nawet kości. Najczęściej jeszcze przed rozpoczęciem zabiegu wykonywane jest zdjęcie rentgenowskie, w celu ustalenia szczegółów i stwierdzenia czy kość nadaje się do przeszczepienia implantu. W nielicznych przypadkach ze względu na zbyt słabe kości szczęki wymagane jest ich przeszczepienie co w rezultacie znacznie może wydłużyć w czasie proces uzupełnienia braków uzębienia implantami.

Sam zabieg polega na wszczepieniu tytanowej śruby w kość i trwa stosunkowo bardzo krótko. W tym celu stomatolog odsłania kość i następnie robi w nich otwory przeznaczone na implanty. Zabieg wykonywany jest najczęściej w znieczuleniu miejscowym a w nielicznych przypadkach w znieczuleniu ogólnym i jest dość bezpieczny dla zdrowia pacjenta. Od chwili wprowadzenia tytanowej śruby we wnętrze kości i zamknięcia powstałej rany szwami chirurgicznymi stanowi ona korzeń dla przyszłego uzupełnienia protetycznego. W tym momencie rozpoczyna się tak zwany okres osseointegracji, który polega na rozroście kości i łączeniu się z umiejscowionym w jej wnętrzu implantem. Proces zespolenia się śruby tytanowej z kością i wygojenia się powstałej w wyniku ingerencji chirurgicznej rany jest długotrwały i średnio wynosi około dwa miesiące. Na ten czas pacjentowi zakłada się specjalnie dla niego zaprojektowaną protezę tymczasową.

W chwili gdy lekarz stomatolog stwierdzi, że implanty na stałe zespoliły się z kością szczęki następuje kolejny etap zabiegu, który polega na odbudowie protetycznej uzębienia. W tym celu w zależności od potrzeb i indywidualnych oczekiwań pacjenta wykonuje się idealnie dopasowane do tytanowych śrub korony, mosty porcelanowe lub ruchome protezy osadzone na implantach.

Profesjonalnie wszczepione implanty z powodzeniem zastępują utracone uzębienie i zachowują się jak naturalne zęby gwarantując wyjątkowy komfort każdemu pacjentowi.

Stopka autorska: implanty – http://www.medykdent.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz