Imponujące wyniki sprzedaży Battlefield 3 i kolejne DLC

Jak można było się spodziewać odpowiedź EA na kolejną produkcję z serii Call of Duty okazała się bardzo mocna. Już na początku wyniki sprzedażowe były bardzo obiecujące. Jednak to co widzimy po paru miesiącach od premiery na prawdę wprawia w zdumienie.

Reklama

Okazuje się, że gra została sprzedana w ponad 15 milionach egzemplarzy! Powoduje to, że mamy nowego rekordzistę nie tylko w ilości sprzedanych sztuk, ale także w zyskach. Electronic Arts szacuje, że do końca przyszłego roku fiskalnego t.j. Marzec 2013, ilość dostarczonych egzemplarzy na rynek może wynieść 18 milionów. Bez wątpienia są to bardzo duże, wręcz ogromne jak na przemysł wytwórców gier komputerowych liczby.

Szacunkowy dochód wynosi około 900 milionów amerykańskich dolarów. Tak dobre wyniki rynkowe powodują, że nie musimy obawiać się już więcej o kolejne wydania tego tytułu. Nie liczymy tutaj oczywiście sprzedaży dodatków oraz rynku wtórnego, mamy ku temu oczywiste powody. Gracze mogą być zadowoleni, że twórcy ciągle reagują na ich problemy wypuszczając kolejne patche do tej gry.

Już niedługo możemy spodziewać się kolejnego dodatku z serii Battlefield 3. Będą to nowe mapy. Samo DLC kryje się pod nazwą Close Quarters i skoncentrowane będzie na walkach w bliskich odległościach na terenie zamkniętych obiektów. Możliwe, że czekamy na kolejny hit tej wytwórni, który przyczyni się do jeszcze większych przychodów. Istnieją plany tworzenia następnych dodatków specjalnych dla tej kasowej produkcji. Niektórzy zarzucają, że produkt EA może zacząć upodabniać się do swojego konkurenta z Infinity Ward. Chodzi tutaj o chęć wyciągnięcia od graczy jak największej ilości pieniędzy. W końcu już spotkaliśmy się z próbami zarobku na dodatkowych strojach czy też teksturach dla broni i to nie tylko w jednej grze, wielu producentów stara się przemycić takie chwyty celem zwiększenia zysków.

Przyszłość firmy z pewnością będzie opierać się głównie na tym tytule gdyż jest on jednym z najbardziej dochodowych. Warto tutaj wspomnieć o serii FIFA 2013, która również notuje wysokie wyniki sprzedaży zaraz po premierze. Co roku mamy kolejną odsłonę, a w dalszym ciągu gracze są zdecydowani na zakup tej produkcji. EA stara się pozyskiwać jak najwięcej wiernych fanów na których będzie mogło budować swoją potęgę. Z miłą chęcią zobaczymy niespodzianki, które przygotowała dla nas ta firma na przyszłość.

Stopka autorska: Battlefield 3 – http://fileking.pl/file/511/battlefield-3-2011pc

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz