Indie – turystyczne wyzwanie

Indie w pierwszej chwili kojarzą nam się nieodmiennie z hindusami, słoniami, świętymi krowami i Bollywood. Jednak Indie to coś więcej. To kraj pięknej, bogatej kultury, wielkiego dziedzictwa, pięknej sztuki i wielu ciekawych miejsc.

Reklama

indieZwiedzenie kraju tak wielkiego jak Indie jest chyba niewykonalne bez odpowiedniego przygotowania.Przewodniki turystyczne są odpowiedzią na te potrzeby. Lektura przed wyjazdem to naprawdę dobry pomysł.

Sama lektura przed wyjazdem to jednak nie wszystko, warto dobrego wydawnictwa przewodnik po Indiach zabrać ze sobą do walizki. Tuż po wysiadce z samolotu może się okazać przydatny.

Dobre przewodniki turystyczne zawierają wszystkie podstawowe informacje o danym kraju – waluta, ustrój polityczny, strefa czasowa, język urzędowy, religie. Przewodniki turystycznepolskich wydawnictw powinny również zawierać informacje o lokalizacji polskiej ambasady w danym kraju.

W przypadku przewodnika po Indiach poradnik ten powinien nam już na pierwszych stronach zakomunikować, że na lotnisku, w hotelu, w bankach lub w kantorach szybko musimy wymienić swoje dolary lub euro na obowiązujące w Indiach rupie indyjskie, że wjeżdżając do kraju musimy zgłosić posiadanie większej kwoty pieniędzy, powiadomić o wwożeniu sprzętu elektronicznego – laptopów, telefonów komórkowych, aparatów fotograficznych.

Powinniśmy się szybko dowiedzieć, że napiwki dajemy tylko w większych miastach ale zawsze napiwek należy się przewodnikowi pieszemu lub kierowcy. Osoby trzecie, które poprosimy o pozowanie do zdjęcia z nami lub o wykonanie nam zdjęcia w tle indyjskiego pejzażu również będą oczekiwały od nas napiwku.

Nie wolno nam pod żadnym pozorem zapomnieć o tym, że w Indiach krowy są święte i jakiekolwiek podejrzane zachowania wobec krów mogą się spotkać ze zdecydowanym sprzeciwem, a nawet z mandatem lub aresztowaniem.

Indie to jednak kraj tolerancyjnych i uprzejmych ludzi – chętnie opowiadają o swoim kraju, chętnie służą w roli przewodników, pozują do zdjęć, bardzo rzadko mają coś przeciw podglądaniu hinduskich zwyczajów religijnych czy obrzędów – w przypadku świątyń należy pamiętać o ofierze.

Przewodnik po Indiach powinien być naszą prawą ręką na wycieczce po tym jakże pięknym i bogatym kraju. Dobre przewodniki turystyczne sprawią, że wycieczka stanie się przyjemnością, a nie udręką i walką z problemami i przeciwnościami losu.

Stopka autorska: Przewodnik po Indiach – http://www.bestmap.pl/indie,767,0.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz