Indywidualne kursy decoupage – gdzie i dlaczego?

Kursy decoupage coraz częściej goszczą choćby w planach zajęć domów kultury czy świetlic i klubów osiedlowych. Jedne z nich są prowadzone na wyższym, inne na niższym poziomie, ale żaden nie będzie wyglądał lepiej niż kurs indywidualny. Na prowadzenie tych ostatnich decyduje się jednak niewiele firm, bo większość z nich woli organizować kursy grupowe, które przynoszą przecież większy dochód.

Reklama

decoupageJednak indywidualne kursy decoupage stanowią prawdziwy początek wielkiej przygody. Jeśli zdecydujemy się na kurs to na pewno nie powinniśmy od razu pytać wyszukiwarek internetowych o kursy decoupage, bo prawdopodobnie na pierwszych kilkunastu stronach nie znajdziemy żadnego kursu indywidualnego. Często najciekawszą ofertę w tym zakresie oferują firmy małe, które nigdy nie będą potentatami na rynku produktów decoupage. Dlaczego więc powinniśmy skorzystać z ich oferty? Choćby dlatego, że w małych firmach zazwyczaj satysfakcja klienta jest wyżej ceniona niż w dużych. Oznacza to, że z reguły w cenie kursu jest już odpowiedni zestaw materiałów, a jedyne, za co ewentualnie trzeba będzie zapłacić do bilet na dojazd.

Indywidualne kursy decoupage mają jeszcze jedną zaletę, jakiej grupowe nie mają i nigdy nie będą mieć, a mianowicie, takie warsztaty są wręcz idealnym pomysłem na prezent. Mało tego- jest to prezent uniwersalny, bo dla osób w każdym wieku, więc i jako prezent na walentynki się sprawdzi, i jako prezent na dzień babci. Oczywiście kursy grupowe także możemy komuś podarować, ale jednak indywidualne zajęcia zawsze mają w sobie nieodparty urok.

Przykładowo, spośród wszystkich krakowskich firm zajmujących się dekupażem, jedynie kilka ma w stałej ofercie kursy indywidualne. A efekt jest taki, że wiele osób marnuje swój talent i czas na udział w e-kursach, zupełnie tak, jakby można było się dekupażu nauczyć przez internet. Tu potrzeba żywego nauczyciela, który pomoże, pokaże, uzupełni wiedzę, wytłumaczy, jakich materiałów w jaki sposób używać. Na kurach on-line w ogóle się tego tematu nie porusza, natomiast na grupowych często brakuje czasu na to, żeby każdemu uczestnikowi udzielić indywidualnej porady. W atmosferze pośpiechu niczego polubić ani nauczyć się zwyczajnie nie da, dlatego też to indywidualne kursy decoupage są tak wartościowe.

Na koniec jeszcze jedna znacząca uwaga: przy wyborze kursu nie warto sugerować się ceną- często tam, gdzie zapłacimy więcej, w cenę wliczone będą materiały, ale nie jest to regułą i jeśli organizatorzy kursu nie podają wprost takiej informacji, dla naszego portfela będzie bezpieczniej, jeśli najpierw się upewnimy.

Stopka autorska: decoupage Kraków.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz