Interaktywna treść w autobusach miejskich

Obserwując świat i rozwój współczesnej technologii należy jednoznacznie stwierdzić, że przyszłością reklamy jest elektronika i technologie cyfrowe. Tradycyjne formy promocji zostają powoli wypierane przez nowe sposoby. Przywiązanie do tradycji jest czymś naturalnym i bliskim człowiekowi, jednak dotychczasowe metody reklamowe charakteryzują się mniejszą szybkość dotarcia do odbiorcy i nierzadko też bardziej kosztowną.

Reklama

Na szczęście świat nie stoi w miejscu i przyszłość oferuje nam technologię Digital signage. Te nowoczesne rozwiązania to nic innego jak sieć elektronicznych nośników, które służą do przekazywania informacji odbiorcom (klientom). Nośniki umieszczane są w widocznych miejscach. W ten sposób można dotrzeć do bardzo dużej ilości osób. To zdecydowanie szybsze i bardziej skuteczne od tradycyjnych rozwiązania promocyjne.

digital signage

Świetnym przykładem jest zastosowanie technologii Digital signage w autobusach miejskich. To doskonała okazja dla wszystkich firm, które poszukują nowatorskich metod na dotarcie ze swoją ofertą do jak największej ilości odbiorców. Pasażerowie, szczególnie w większych miastach, często bywają znudzeni długa podróżą. Jeżeli mają w zasięgu wzroku ekran z czymś do czytania chętnie na niego spoglądają. Grzechem z punktu widzenia właściciela firmy, byłoby nie wykorzystać tego sposobu na reklamę swojej oferty. Tym bardziej, że działanie Digital signage wcale nie jest skomplikowane. W autobusie zamontowany jest odtwarzacz pozwalający na odgrywanie w pętli plików multimedialnych. Obsługuje on pliki zapisane w popularnych formatach – jpeg, mpeg1/2, mp3, avi. Następnie pliki te są odtwarzane na karcie Compact Flash typ I/II. Jeśli trzeba wymienić te pliki, to należy wyjąć kartę CF z odtwarzacza i wgrać na nią nowe dane. Monitory zazwyczaj montuje się do sufitu, jednak instaluje się je też w innych miejscach. Najważniejsza rzecz to fakt, że nie wymaga to obsługi kierowcy. System jest sprzężony z silnikiem i startuje przy obrocie kluczyka w stacyjce. Ekrany monitorów montowanych w środkach komunikacji miejskiej są chronione przezroczysta płytą, odporną na uderzenia. Do karty CF również jest jest łatwo się dostać. W tym celu należy otworzyć kluczykiem specjalna klapkę. Można to zrobić na kilka sposobów: manualnie, zdalnie, lub drogą radiową przez sieć Wi-Fi zainstalowaną na terenie zajezdni.

Stopka autorska: Digital signage – http://www.m4b.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz