Internet szansą dla małych firm?

wwwWielu Polaków decyduje się na utworzenie własnej firmy. Ambicja i wielkie idee częstą jednak zostają pogrzebane w konfrontacji z silną konkurencją. Zwykli ludzie, którzy nie operują wielkim kapitałem, a ich mała firma starcza na utrzymanie rodziny, często nawet nie próbują swoich sił w „większym świecie”. To duży błąd, bo nawet jeśli nie zrobi się kariery w całej Polsce, to kto wie, czy firma nie odniesie większego sukcesu w danej miejscowości lub sąsiednich regionach. Ci, którzy nie aspirują do roli lidera na polskim rynku również powinni zainteresować się kampaniami reklamowymi. Nie każdy marketing będzie wymagać od przedsiębiorcy wielkich pieniędzy. Czasem wystarczy dobry pomysł, a czasem nawet samo pojawienie się w mediach.

Reklama

Polacy uważani są w Europie za ludzi przedsiębiorczych, a jednak bardzo często nie wierzą w swoje możliwości. Niektórzy działają w branżach z góry skazanych na sukces, ale boją się wyjść ze swoją firmą do szerszego grona odbiorców. Kojarzy się to zazwyczaj z ogromnymi wydatkami, dodatkowymi pracownikami itp. Rzeczywiście często tak jest, ale prawda jest taka, że nie musi tak być. Trzeba uwierzyć w siebie i swoje możliwości. Najlepszym sposobem na sprawdzenie potencjału własnej firmy jest zaistnienie w Internecie. Nie mówię tu wyłącznie o zbudowaniu serwisu www. Sieć internetowa prężnie się rozwija i własna strona www przestaje być czymś wyjątkowym. Jest to raczej konieczność dla każdego przedsiębiorcy. Dziś nie wystarczy posiadać witrynę, ale trzeba się jeszcze postarać, aby klienci ją zobaczyli! I znów w tym miejscu przeciętny Polak zacznie narzekać i twierdzić, że potrzebne są pieniądze. A ja twierdzę, że niekoniecznie! Liczy się inicjatywa, kreatywność, pomysł! Internet jest szczególnym środowiskiem, gdzie nawet najmniejsi mogą pokonać gigantów. Dziecięcy wytwór może się okazać popularniejszy od serwisu, na który wydano miliony. Trzeba tylko wstrzelić się w odpowiednią niszę.

Właśnie tu polscy przedsiębiorcy mogą się odnaleźć. Wielu z nas prowadzi biznesy nietypowe, właśnie niszowe. Tacy ludzie powinni koniecznie pojawić się w Internecie. Może się okazać, że nie trzeba będzie wiele zachodu, aby pojawić się w pierwszej dziesiątce w wynikach wyszukiwania Googla. To będzie już wielki sukces, ale nie trzeba na tym poprzestawać. Warto obmyślić ciekawą kampanię internetową. Wcale nie musi oznaczać to wielkich pieniędzy. Trzeba wykorzystać potencjał narzędzi i portali internetowych. Tak popularne dziś społeczności typu Facebook czy Nasza klasa powinny pomóc. Wystarczy dobry pomysł.

To prawda, że nic nie przychodzi za darmo. Pewne pieniądze są potrzebne, ale wcale nie tak duże jak mogłoby się to wydawać. Istnieje mnóstwo firm oferujących tanie strony internetowe. Nie wierzysz? Nie ufasz im? Zawsze możesz zrobić swój serwis samodzielnie. Tak jest! W dzisiejszych czasach wcale nie trzeba znać się na programowaniu, grafice i tworzeniu stron. Wystarczy znaleźć aplikację oferującą tanie strony internetowe budowane za pomocą edytorów online. Znajdzie się nie jedną taką ofertę. Dla małej firmy może to być idealne rozwiązanie. Kampania internetowa też nie musi kosztować. Zaskocz wszystkich swoim pomysłem. Wykorzystaj potencjał internautów i samego internetu. Jeśli jesteś przedsiębiorcom, który nie jest wystarczająco zaznajomiony z tym medium, nie przejmuj się. Nie musisz się praktycznie niczego uczyć. Zapytaj syna, wnuka czy córkę. Nie bój się iść z duchem czasu. To Ci się opłaci w każdym sensie tego słowa.

Stopka autorska: tanie strony internetowe – http://pl.manifo.com/tania-strona-www.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 3.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz