Przepis na internetowy sklep z zabawkami

Internetowy sklep z zabawkami to interes, jak każdy inny. Przed wydaniem pierwszej złotówki trzeba dobrze przemyśleć wszystkie aspekty związane z taką inwestycją. Na co szczególnie zwrócić uwagę?

Reklama

pluszakiPrzepis nie jest prosty. Zawiera kilka punktów wymagających sporych nakładów pracy. Jeśli jednak komuś zależy na tym, żeby jego sklep z zabawkami w internecie przynosił zyski, powinien ostro wziąć się do roboty.

Najpierw znajdź pomysł na zabawki

Zanim w ogóle zaczniesz zajmować się przygotowaniem projektu takiego, jak internetowy sklep z zabawkami, zastanów się, jakie towary chce sprzedawać. Owszem, wiesz że to zabawki, ale czy masz przemyślane – jakie konkretnie?

Czy będą to te same produkty, które oferują sieciowe sklepy znajdujące się w centrach handlowych? Oznakowane znanymi markami, zapełniające półki sklepowe w każdym mieście w Polsce? A może chcesz, żeby twój internetowy sklep z zabawkami oferował coś, czego nikt inny nie ma? Zastanów się nad tym, zanim przejdziesz do kolejnego etapu.

Później zrób dobre rozeznanie rynku

W kolejnym etapie weź swój pomysł na internetowy sklep z zabawkami i przeanalizuj go pod kątem wymagań rynkowych. Zacznij od ogółu. Sprawdź, jaki jest udział sklepów z zabawkami w ogólnej liczbie transakcji w sklepach internetowych. To pokaże, z jakim rynkiem masz do czynienia. Możesz sięgnąć po dokładniejsze analizy.

Część możesz zrobić samodzielnie. Przejrzyj oferty wszystkich sklepów z zabawkami w sieci. Zobacz, jakie mają ceny, co oferują i jaka jest struktura ich asortymentu. W ten sposób dowiesz się, co proponują klientom twoi potencjalni konkurenci. I w jakich cenach.

Przelicz, ile potrzebujesz pieniędzy

Kiedy podejmiesz decyzję dotyczącą tego, co oferuje twój przyszły internetowy sklep z zabawkami, przejdź do analizy strony kosztowej. Od czego trzeba zacząć? Od spisania wszystkiego, na co będzie trzeba wydać pieniądze. Od początku. A więc: asortymentu, wydatków związanych z magazynowaniem, utrzymaniem sklepu, jego budową i marketingiem.

Kwota może być bardzo duża. To dobrze. Będziesz mieć jasny obraz tego, na co się porywasz. W ten sposób łatwiej oszacuje koszt pozyskania kapitału. Także ten alternatywny. Może okazać się, że są lepsze sposoby na inwestycje niż prowadzenie takiego biznesu.

Dopraw szczyptą niepewności

Załóżmy jednak, że plan wydaje się realny i uważasz, że możesz na nim zarobić. Zatrzymaj się i jeszcze raz nad wszystkim zastanów. Dodaj do twoich przewidywań odrobinę niepewności. Przemyśl czynniki zewnętrzne, które mogą zniweczyć efekty twoich starań. Co na przykład?

Choćby mniejszy popyt na zabawki wywołany niższym przyrostem naturalnym. Albo przeciwnie, możemy spotkać się z obniżonym popytem, który sprawi, że ludzie będą po prostu wydawali mniej. A wtedy twój internetowy sklep z zabawkami zarobi nie tak dużo, jak stało w planach.

Całość mieszaj i odstaw na miesiąc

Na tym nie koniec. Jeśli chcesz rzeczywiście inwestować w internetowy sklep z zabawkami odstaw cały pomysł na miesiąc. Niech dojrzewa. Po tym czasie spojrzysz na niego świeżymi oczyma. Będziesz mieć nowy obraz sytuacji, dzięki któremu podejmiesz bardziej racjonalną decyzję.

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz