Inwestycja w stronę www

Wszyscy jesteśmy świadomi ogromnej roli Internetu w życiu każdego z nas. Tak wielka baza informacji przydatna jest w każdym aspekcie codzienności. Dzięki sieci można nie tylko błyskawicznie poznać odpowiedź na pytanie, ale również dokonać zakupów, pogadać ze znajomymi czy zapłacić podatki.

Reklama

studnia bez dnaMłodzież nie wyobraża sobie funkcjonowania bez stron www, a starsi też coraz częściej przekonują się do tego medium. Po prostu życie z dostępem do sieci staje się dużo łatwiejsze. Tak wielka popularność Internetu niesie za sobą i inne konsekwencje. Rośnie znaczenie posiadania strony internetowej i reklamowania się w tym wirtualnym środowisku. Jeszcze nie tak dawno wystarczało zlecić stworzenie strony i miało się tym gwarancję obecności w sieci. Dziś zaś wiadomo, że samo zbudowanie strony nie wystarczy. Trzeba się zatroszczyć o szereg jeszcze innych detali, o których istnieniu nie każdy wkraczający do wirtualnego świata witryn www jest świadomy.

Aby strona internetowa przynosiła zamierzone korzyści, musi być zoptymalizowana i od początku do końca stworzona zgodnie z obowiązującymi standardami. To pierwszy szczegół, który musi spełniać witryna by w ogóle móc się liczyć z konkurencją. Kolejna rzecz to tzw. usability, a więc użyteczność strony, właściwa architektura, funkcjonalność i oczywiście atrakcyjny design. Dalej trzeba pamiętać o bezpieczeństwie zarówno wybranego serwera jak i wszelkich danych. Rzeczywistość jest jednak taka, że nawet jeśli to wszystko zostanie zapewnione, to wcale nie mamy gwarancji sukcesu i dużej liczby odwiedzających użytkowników. Jest bowiem jeszcze jeden detal, o który trzeba zadbać: obecność w Google.

Wyrocznią sukcesu w polskim Internecie niewątpliwie jest Google. Większość Polaków ogranicza swoje poszukiwania do tego co zaoferuje im ta wyszukiwarka. Mało kto zagłębia się w odległe strony listy rezultatów, dlatego tak naprawdę liczą się tylko te czołowe pozycje w Googlu. Niestety użytkownicy w większości nie są również świadomi istnienia zaawansowanego wyszukiwania lub operatorów wyszukiwawczych. Konstruują więc pytania w sposób nie koniecznie odpowiadający ich rzeczywistym potrzebom.Naprzeciw tym zachowaniom wychodzą pozycjonerzy. Specjaliści od tak zwanego SEO, którzy potrafią zadbać o wysoką pozycję danej strony na liście rezultatów wyszukiwania. To następny wydatek na drodze sukcesu strony internetowej.

Czy to już wszystko o czym trzeba pamiętać? Niestety nie. Strona www musi być żywa, ciągle aktualizowana i nadążać za bieżącymi trendami. Jeśli zdecydowaliśmy się na zlecenie stworzenia naszego serwisu jakiejś agencji, to wkrótce może się okazać, że dalsza współpraca będzie dla was konieczna. Nie mając doświadczenia i umiejętności w programowaniu, grafice komputerowej lub podobnej dziedzinie, moderowanie stroną może nas przerosnąć. Wyjściem w takiej sytuacji zazwyczaj jest zastosowanie systemu cms. To może być klucz do zastopowania lawiny pieniędzy wkładanych w serwis. Prosty cm może bowiem być narzędziem każdego człowieka i pozwolić na szybkie i bezproblemowe moderowanie stron. Warto już na początku zaplanować sobie taki system. Można wybrać gotowy produkt lub zażyczyć sobie zbudowanie własnego. Wszystko zależy od nas.

Budowa strony www to w większości przypadków bardzo kosztowna sprawa. Od projektu, przez wykonanie, optymalizację, aż do administracji- na każdym etapie czekają nas koszty. W prawdzie w Internecie można znaleźć aplikacje oferujące darmowe strony www, jednak nie zawsze spełnią one nasze oczekiwania. Wiedząc czego wymagamy łatwiej dobrać firmę czy narzędzie i zaoszczędzić trochę pieniędzy. Liczy się planowanie z głową. Jedno jest pewne: pomimo kosztów własna strona internetowa to podstawa w dzisiejszym świecie. Nie ważne jaką działalność się prowadzi. Internet to wielka biblioteka i książka telefoniczna w jednym. Każdy zaczyna właśnie od tego źródła. Aby osiągnąć sukces trzeba zainwestować w tę studnię, ale wcześniej upewnić się, że ma ona jakieś dno.

Stopka autorska: Prosty cm – http://pl.manifo.com/prosty-cms.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 6.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz