Jak dbać o higienę noworodka?

Higiena małego dziecka to bardzo ważna sprawa. Należy o nią dbać bez względu na wszystko. Przed podjęciem decyzji o rodzicielstwie warto dowiedzieć się, jakie produkty i środki czystości są najpotrzebniejsze dziecku. Dzięki wczesnemu nabyciu takiej wiedzy, unikniemy wielu zbędnych problemów.

Reklama

noworodekPodstawą są oczywiście pieluszki wielorazowe. Popularnie nazywa się je pampersami, z racji największej marki związanej z tym produktem. W telewizji widzimy masę reklam tego rodzaju pieluch. Każda z firm prześciga się w wykorzystywaniu coraz to nowszych technologii chłonięcia wilgoci i innych tego typu rzeczy. Jednak pieluszki wielorazowe powinny być przede wszystkim wygodne dla dziecka. Nie mogą krepować jego ruchów podczas zabawy czy chodzenia.

Większość mam wie, że przewijanie dziecka to nie tylko pielucha. Należy bowiem skorzystać z różnych kosmetyków, które zapewnią bezpieczne korzystanie z pieluszek. Zasypka, krem czy oliwka to podstawowe kosmetyki w codziennej pielęgnacji dziecka. W przypadku otarć czy odparzeń bardzo ważne jest, aby dobrać skuteczną maść ochronną.

Ważne jest także odżywianie malucha. Najlepiej, jeśli matka karmi piersią. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Warto wtedy skonsultować się z lekarzem, który doradzi nam jakie mleko zastępcze wybrać. Unikniemy w ten sposób przyszłościowych problemów z alergią bądź nietolerancją pewnych produktów.

To tylko niektóre z potrzebnych dziecku produktów. Towar tego typu jest bardzo łatwo dostępny, więc z jego zakupem nie powinno być absolutnie żadnych problemów. Jedynym ograniczeniem powinien być zdrowy rozsądek, względnie głębokość portfela.

Stopka autorska: pieluszki wielorazowe – http://batiku.pl/pl/c/Pieluszki/67

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz