Jak dbać o oczy?

Coraz więcej osób w różnym wieku cierpi na wady wzroku. Dzieje się tak, ponieważ ludzie prowadzą mało higieniczny tryb życia, długimi godzinami pracują na komputerze, a wolny czas spędzają siedząc przed telewizorem. Ciągłe nadwyrężanie wzroku prowadzi w konsekwencji do jego pogorszenia. Wtedy należy udać się do okulisty, który przy pomocy zaawansowanego sprzętu oceni, jak poważna jest nasza wada wzroku i czy potrzebne nam będą okulary.

Reklama

Okulary robione na miarę

okulistkaDobrej jakości okulary korekcyjne powinno się zawsze kupować w renomowanych salonach optycznych, ponieważ tylko tam są realizowane recepty, które otrzymujemy od okulisty. To bardzo ważne, aby kupować okulary tylko w takich miejscach, ponieważ na recepcie jest napisane, jaki musi być rozstaw szkieł, aby były one najlepiej do nas dopasowane. W salonach optycznych możemy też wybierać spośród wielu pięknych oprawek, które bez trudu dopasujemy do naszej urody oraz rozstawu oczu. Często możemy też liczyć na atrakcyjne upusty i rabaty.

Gdzie nie kupować okularów?

Specjaliści przestrzegają, aby nigdy nie kupować okularów od ulicznych sprzedawców oraz w supermarketach. Są to najczęściej gotowe produkty, które nie są optymalnie dopasowane. To nic, że wiemy, jaką mamy wadę. Zawsze powinniśmy kupować okulary korekcyjne dopasowane do kształtu naszej głowy oraz rozstawu oczu, ponieważ tylko takie modele będą nam dobrze służyły i leczyły nas wzrok. Okulary kupowane od ulicznych sprzedawców nie mają zazwyczaj żadnych atestów oraz filtrów, dlatego ich stosowanie jest niebezpieczne.

Zdrowie przede wszystkim

W każdym wieku powinniśmy szczególnie dbać o swój wzrok. Nie powinniśmy spędzać wielu godzin przed ekranem komputera oraz monitora. Książki i czasopisma trzeba też czytać w dobrym świetle. Najważniejsze jest też to, że powinniśmy dawać naszym oczom odpocząć – dobrze im zrobi patrzenie w dal lub na coś zielonego. Można też wykonywać ćwiczenia relaksujące, które odprężą nas samych oraz nasze przepracowane oczy. Dbajmy zawsze o nasze oczy.

Stopka autorska: okulary korekcyjne – http://www.iokularnicy.pl/katalog/1/okulary-korekcyjne

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz