Jak dbać o parkiet?

Remont mieszkania powinien być gruntownie przeanalizowany. Zazwyczaj jest on związany z dużymi kosztami na które nie każdego stać. Warto zatem rozplanować sobie remont na etapy podczas których będą robione poszczególne prace.

Reklama

parkietKiedy nadchodzi czas remontu wielokrotnie zastanawiamy się co zrobić z podłogą. Zwłaszcza kiedy mamy na podłodze parkiety położone jeszcze w czasie poprzedniej słusznie minionej epoki, które nie zawsze wytrzymały próbę czasu. Z drugiej jednak strony jeśli nasza podłoga była położona prawidłowo oraz montaż był wykonywany z należytą starannością, to bardzo wiele lat mogą takie podłogi nam jeszcze posłużyć. Zatem najważniejsza kwestia to parkiety, od których zależy ogólny wygląd poszczególnych pomieszczeń. To właśnie one jako pierwsze rzucają się w oczy, dlatego postarajmy się dobrać odpowiednie, bo źle dobrane potrafią oszpecić cały pokój.

Parkiety mogą zostać odświeżone poprzez odpowiednią ich renowację i pomalowanie lub także założone od nowa. Tutaj jednak warunkiem jest to, że należy je odświeżyć i ewentualnie uzupełnić braki. Jeżeli nie chcemy inwestować bardzo dużo w nową podłogę to takie rozwiązanie będzie idealne. Parkiety mają to do siebie, że można je wycyklinować, uzupełnić specjalnymi materiałami ubytki, polakierować od nowa i cieszyć się niemalże nową podłogą. Jednak warto jest do tej czynności zawołać fachowca. Pomimo, że są liczne wypożyczalnie sprzętów budowlanych gdzie bez problemu dostaniemy narzędzia do cyklinowania to jednak osiągnięty efekt może nas w pełni nie zadowolić. Nie jest to zadanie proste i szkoda zniszczyć swoją podłogę i narazić się na większe koszty lub mieszkanie z brzydką podłogą.

Kolejny etap remontu to oczywiście malowanie ścian. Po tych zabiegach ekipa remontowa ma już tylko z górki. Remont łazienki i ubikacji związany jest zazwyczaj ze zmiana płytek przez co zostawiany jest na szarym końcu. Najradośniejszym momentem w całym remoncie jest wybór nowych mebli, dzięki którym można uzyskać wspaniały efekt aranżacji wnętrz prosto z żurnala. Nie zapominajmy jednak o balkonie i tarasie, gdyż ich estetyczny wygląd pozwala cieszyć się słońcem podczas letnich miesięcy.

Stopka autorska: parkiety – http://drewarz.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 2.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz