Jak skutecznie dbać o skórę twarzy

Każdy z nas stara się na swój sposób dbać o skórę swojej twarzy, albowiem jest to dla nas kluczowa partia ciała, będąca jednocześnie naszą wizytówką. Niestety w przeciągu całego życia skóra twarzy cały czas jest poddawana wielu niekorzystnym czynnikom, takim jak choćby niesprzyjające warunki pogodowe. Zimą dochodzi do znacznego oziębienia skóry, w efekcie czego staje się bardziej sucha. W lecie natomiast, pod wpływem wysokiej temperatury gruczoły potowe wydzielają pot, który zapycha pory i nasza skóra nie może oddychać, czego efektem jest powstawanie wyprysków skórnych.

Reklama

Pielęgnacja skóry zimą

mikrodermabrazja

W chłodne dni powinniśmy więc położyć zdecydowany nacisk na odpowiednie odżywienie i nawilżenie skóry twarzy. Do tego świetnie nadają się wszelkiego rodzaju kremy nawilżające, które chronią skórę przed zimnem i powinny być stosowane każdorazowo, gdy tylko zamierzamy wyjść na dwór. Działanie kremów warto jednak wspomóc poprzez zastosowanie raz na miesiąc mezoterapii igłowej.

Zabieg ten doskonale nawilża skórę i jednocześnie pobudza mikrokrążenie, dzięki czemu skóra sama stara się walczyć z gwałtowną różnicą temperatur. Mezoterapia igłowa da nam doskonałe efekty jedynie wtedy, gdy będzie wykonywana przez doświadczoną osobę, dlatego też zanim wybierzemy się na zabieg, warto sprawdzić opinie osób, które dokonywały wcześniej zabiegów w danym gabinecie medycyny estetycznej. Warto tutaj się wspomóc opiniami użytkowników for internetowcych.

Pielęgnacja skóry latem

W przypadku wystawienia naszej skóry na wysoką temperaturę sytuacja jest odwrotna – tutaj następuje częste przetłuszczanie się twarzy. Jeśli nie będziemy systematycznie oczyszczać twarzy tonikami to z pewnością nasza skóra będzie bardziej narażona na występowanie trądziku. Sam tonik tutaj jednak nie wystarczy, albowiem pozwala on usunąć jedynie wierzchnią warstwę nagromadzonego tłuszczu. Warto więc raz na kilka dni wykonać peeling twarzy, który dokładnie oczyści skórę i odblokuje wszelkie powstałe na naszej skórze pory.

Pielęgnacja skóry nie jest jednak tak łatwa jakby się mogło wydawać i nie ma jednego złotego sposobu, który by w pełni chronił naszą skórę. Opisane powyżej sposoby pielęgnacji to standardowe porady, które są stosowane w przypadku cery normalnej i tylko w takim przypadku dają nam odpowiednie efekty. Każdy z nas jednak na podstawie własnych uwarunkowań genetycznych posiada inny rodzaj cery: suchą, tłustą, a nawet mieszaną. Dlatego też w zależności od rodzaju skóry powinien tak zmodyfikować powyższe zalecenia, aby móc w pełni chronić swoją twarz.

Stopka autorska: Mezoterapia igłowa – http://zabiegi-kosmetyczne.eu/medycyna-estetyczna/mezoterapia-iglowa/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 1.0/10 (liczba ocen: 1)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Ze skutecznością w działaniu kosmetyków, bywa rożnie, wiadomo reklama. Jednak najwięcej leży po stronie zawziętości-konsekwentności działań, czyli po naszej własnej. Trzeba być konsekwentnym

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz