Jak dbać o włosy?

Zniszczone włosy szybko tracą swój blask. Dzięki właściwej pielęgnacji pomożemy włosom zatrzymać pięknie lśniący kolor na dłużej, tak by wyglądały modnie i zdrowo. Jak dbać o włosy?

Reklama

Temperatura wody, ilość i jakość szamponu czy sposób osuszania głowy mają ogromne znaczenie dla włosów. Błąd zrobiony w czasie mycia głowy może spowodować poważne kłopoty. Przecież powtarzamy go nawet kilkaset razy w ciągu roku.

Mycie głowy zaczynamy od spłukania włosów ciepłą wodą. Jej temperatura powinna być wysoka ale nie gorąca, co ułatwia zmywanie łoju. Szampon powinien być dobrany do potrzeb skóry. Często bywa tak, że włosy u nasady są tłuste, a końce przesuszone i matowe. Musimy przez eliminację wybrać ten, który służy nam najlepiej. Nie należy jednak przesadzać z wiernością jednej marce. Co jakiś i czas warto ją zmienić. Im mniej szamponu, tym lepiej.

Jeśli włosy myjemy codziennie lub co drugi dzień, szampon nanosimy tylko raz. Kończymy dokładnym spłukaniem szamponu. Tym razem woda powinna być chłodna (ale nie zimna). Włosy płuczemy dokładnie, przez kilka minut, aż będą „skrzypiały”. Mycie głowy kończymy nałożeniem odżywki, najlepiej tej samej firmy, co szampon. Gdy włosy są wyjątkowo delikatne, sięgajmy po kosmetyki o lekkiej konsystencji np. odżywki w sprayu. Obecnie wiele firm wypuściło na rynek odżywki na suche włosy, które nadają im połysk, odżywiają i nie obciążają włosów. Również kosmetyki do utrwalania fryzury na wesele powinnyśmy dobierać zgodnie z naszymi potrzebami. Fryzjerzy polecają też kosmetyki chroniące włosy przed szkodliwym działaniem wysokich temperatur podczas modelowania.

Stopka autorska: fryzury na wesele – http://www.fryzury-na-wesele.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz