Jak dobrać odpowiednią biżuterię?

Często zachwyci nas coś, co ma na sobie znana aktorka, koleżanka, czy po prostu kobieta mijana na ulicy. Tak, kobiety zwracają uwagę na inne kobiety.

Reklama

kolczyki sówkiPotem chcemy mieć taką sama torebkę, turkusowe spodnie, czy kolczyki sówki. Generalnie nie ma nic złego w takich inspiracjach. Zanim jednak ślepo skopiujecie czyjś wizerunek, warto zadać sobie parę pytań i spojrzeć krytycznie na swoją postać. Wszystko po to, żeby podkreślić swoje atuty i nie eksponować wad.

Znana modelka świetnie wygląda z najmodniejszym modelem olbrzymiej torebki? Chcesz mieć taką samą. Tylko, że ona ma 180 cm wzrostu, a ty 156 cm i duża torba cię przytłoczy. Zostaną zachwiane proporcje, a w konsekwencji nie będziesz prezentować się z wymarzoną torbą korzystnie.

Czy biżuteria też rządzi się takimi prawami? Czy są jakieś zasady jej doboru? Są. Na początek chodzi o to samo, co z torebką. Przy drobnej posturze nie przytłaczajmy się wielką, spektakularną bransoletką czy ogromnymi kolczykami, nawet wtedy, gdy jest to ostatni krzyk mody. Znacznie korzystniej będziemy prezentować się w delikatnej bransoletce czy mniejszych kolczykach, które podkreślą nasz wizerunek, ale nie zdominują go.

Kobieta w każdym rozmiarze może wyglądać atrakcyjnie. Pod warunkiem, że będzie wystrzegać się błędów przeciwko własnej urodzie.

Jeżeli ma mocną sylwetkę i do tego krótką szyję, powinna unikać krótkich łańcuszków i ozdób „tuż przy szyi”, bo szyja sprawi wrażenie jeszcze krótszej. Korzystne będą dłuższe, swobodnie opadające na dekolt, które wyciągną sylwetkę. Takie krótkie sprawdzą się jedynie przy długiej, ładnej szyi. Ale tu znów nic nie jest do końca oczywiste – jeżeli masz nienaturalnie długą szyję, która raczej nie jest Twoim atutem, krótki naszyjnik również nie jest dla Ciebie odpowiedni. Niepotrzebnie przyciągnie uwagę do miejsca, którego nie chcesz przecież eksponować.

Traktujmy jednak rady z przymrużeniem oka i nie trzymajmy się ich sztywno. Bo umówmy się, co z tego, że niekoniecznie pasują Ci duże, wiszące kolczyki, jeżeli Ty czujesz się w nich bosko?

Stopka autorska: kolczyki – http://aragat.pl/kategoria/Kolczyki_135

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.7/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz