Jak dobrze wybrać kredyt?

pieniądzeJeśli zdecydujemy się na zakup mieszkania i wzięcie kredytu hipotecznego, to należy pamiętać o kilku zasadach. Często się zdarza, że kredyty oferowane przez deweloperów mają bardzo niekorzystne warunki. Najczęściej zawyżane są prowizje, procent odsetek jest bardzo wyskoki oraz doliczane są różne dodatkowe opłaty. Kupno mieszkania to poważna inwestycja na wiele lat, więc nie warto tracić głowy i ulegać namową dewelopera na szybką decyzję i ekspresowy kredyt. Najlepszym sposobem jest udanie się do kilku banków i porównanie ofert.

Reklama

Obecnie na rynku istnieją również instytucje, które bezpłatnie dokonają porównania dostępnych u nich ofert banków i przedstawią nam najlepszą i najkorzystniejszą. Wszelkie warunki kredytowe zależą od sumy, którą potrzebujemy jak również od naszych dochodów i ewentualnej wpłaty własnej. Pamiętajmy, że będzie to nasze obciążenie finansowe na kolejnych 20 czy nawet 30 lat, więc lepiej wszystko dobrze przemyśleć i dokładnie przeanalizować. Omijajmy również każdy  kredyt hipoteczny , który jest w walucie obcej.  Aktualna sytuacja na rynku dokładnie pokazuje, że jest to bardzo ryzykowne, a w konsekwencji nieopłacalne.

Jeśli przypuszczamy, iż w niedalekiej przyszłości możemy stracić pracę, to lepiej nie decydować się na wzięcie kredytu, ponieważ może się okazać, że tracąc pracę i tym samym źródło dochodów, pozbędziemy się również wkładu własnego i mieszkania a dodatkowo popadniemy w długi. Należy podchodzić do wszystkiego rozsądnie i bardzo ostrożnie. Nie liczmy na to, że deweloper czy nasz pracodawca ulituje się nad nami tylko, dlatego, że kupiliśmy mieszkanie na kredyt.

Stopka autorska: kredyt hipoteczny – http://kredyty-finanse.eu/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 4.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz