Jak dobrze wybrać serwer www?

Firm hostingowych jest w Polsce bez liku, nie mówiąc już o tym, ile jest ich na całym świecie. Wraz z rozwojem technologicznym, coraz więcej firm decyduje się na stronę internetową. To jednak nie tylko firmy, ale i organizacje czy nawet osoby prywatne rozwijają tę tak zwaną globalną pajęczynkę. Strony internetowe mają już nie tylko firmy, produkty, ale i wydarzenia czy pojedyncze osoby. Moda na blogi jest coraz silniejsza, dlatego tak wiele osób decyduje się prowadzić internetowy pamiętnik.

Reklama

serwer www to w rzeczywistości specjalistyczne oprogramowanie

serwer www to w rzeczywistości specjalistyczne oprogramowanie, pozwalające wydzielać zasoby

By móc uruchomić stronę internetową, potrzebny jest jednak serwer www. Czy dobry serwer www kosztuje dużo? Ile w tym przypadku to dużo, a ile mało? Początkujący bloger czy właściciel małej firmy nie zdaje sobie sprawy z takich rzeczy. Rynek hostingowy jest dość skomplikowany, na ofertę składa się wiele czynników. Te natomiast są niezrozumiałe dla zwykłego, nie wdrożonego w temat internauty. Ten artykuł powstał po to, aby wyjaśnić prawa rządzące rynkiem hostingowym. Postanowiłem odpowiedzieć na następujące pytania:

  • Ile kosztuje dobry serwer www?
  • Po czym stwierdzić, że serwer www jest wysokiej jakości?
  • Czym kierować się podczas wyboru serwera www?

A więc… zaczynamy!

Ile kosztuje dobry serwer www?

Koszt serwera jest uzależniony jest od wielu czynników. Na koszt serwera składa się bowiem nie tylko utrzymanie serwera, ale także utrzymanie Biura Obsługi Klienta (im lepsze, tym droższe). Samo utrzymanie serwera to również spore koszty m.in. energii elektrycznej, jak i związane z wynagrodzeniem techników. Dobry serwer kosztuje zazwyczaj około 100 zł w przypadku najmniejszego dostępnego pakietu w firmie hostingowej.

Czym kierować się podczas wyboru serwera www?

Podczas wyboru serwera www warto kierować się opiniami innych klientów – jednak nie tymi na stronie internetowej firmy hostingowej (nie wiadomo, czy są autentyczne). Najlepiej szukać opinii u niezależnych źródeł oraz w serwisach społecznościowych. Warto również skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta, aby sprawdzić jakość i fachowość jego działania. Zdecydowanie nie warto kierować się jedynie ceną, gdyż w przyszłości odbije się to na naszych nerwach.

Gdzie szukać serwera www?

Szukanie serwera www warto rozpocząć od for internetowych związanych z tą tematyką. Specjaliści, którzy spędzają tam czas nieodpłatnie poradzą nam kilka firm hostingowych, które będziemy mogli potem samodzielnie poznać. Warto również po prostu wpisać hasło „serwery www” w wyszukiwarkę Google.

Podsumowanie

Chociaż działanie, funkcjonowanie i obsługa wydają się i są w rzeczywistości trudne, to nie warto wybierać serwera www na chybił-trafił. Wystarczy zapamiętać podane powyżej wskazówki i świadomie wybrać najlepszy serwer www. Nie zajmie to wcale aż tak dużo czasu!

Stopka autorska: serwer www – http://serwery-domeny.com/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz