Jak dobrze wybrać ubranka dla dziecka?

Jeśli jesteś rodzicem – pewnie znasz już wszelkie zasady mówiące o tym, w jaki sposób wybrać najlepsze ubranka dla Twojej pociechy. Znasz wszystkie potrzebne certyfikaty, odpowiednie materiały i najlepsze sklepy. To jest już dla Ciebie łatwe (no o ile nie liczyć lekkiego zawrotu głowy jeśli chodzi o różnorodność fasonów, kolorów i nadruków na ubrankach.

Reklama

ubranka dziecięceJednak ubranka dla dzieci kupują nie tylko ich rodzice, ale także wszyscy inni. Mowa tu o wszelkiej maści dziadkach, ciotkach, wujkach i znajomych rodziców maleństwa. W końcu do domu, w którym jest mały brzdąc nie wypada iść z pustymi rękoma. A że rodzice często patrzą krzywo na obdarowywanie ich pociech słodyczami – lepiej jest kupić ubranko lub zabawkę. Jak więc kupić ubranko dla dziecka, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliśmy?

Zasad jest kilka. Przede wszystkim warto znać płeć dziecka. Jasne – niemowlak pewnie nie obrazi się na ubranka w innym kolorze, jednak w sklepach jest niezwykle mało ubranek uniwersalnych, natomiast cała masa takich, które są dedykowane tylko do określonej płci (chodzi głównie o wszechogarniający róż).

Jeśli już zatem znamy płeć dziecka – przyszła pora, by dowiedzieć się jakie ma „wymiary”. Sama informacja o wieku dziecka (czy też ilości miesięcy w przypadku niemowlaka) na niewiele się zda. Dzieci są różne, a rodzice bardzo często narzekają, że rozmiary dziecięcych ubranek są po prostu zaniżone. Jeśli zatem nie chcemy skończyć kupując za małe ubranko – warto dowiedzieć się, ile dziecko waży i ile ma centymetrów. Do tych wartości dodaj kilka procent, by mieć pewność, że ubranko nie będzie „na styk” i dziecko będzie nie wyrośnie z niego w tempie błyskawicznym. Warto po prostu kupić ubranko o jeden rozmiar większe.

Aby jednak  nasze wysiłki nie spełzły na niczym – zachowaj paragon za dane ubranko. Tak – raczej nie wypada pokazywać, czy też mówić obdarowanym, ile przeznaczyliśmy pieniędzy na prezent. Jednak o wiele lepiej jest zrobić to i mieć możliwość wymiany za małego ubranka, niż gdyby to ubranko miało się nigdy dziecku nie przydać.

Stopka autorska: ubranka dla dzieci – http://www.agugu.com.pl/ubranka-do-chrztu-c-202.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz