Jak dobrze wybrać zaprawę?

Wraz z końcem zimy większość z nas powoli zaczyna myśleć o różnego rodzaju remontach. Podyktowane jest to głównie dwoma względami – rosnącą temperaturą na dworze oraz dłuższym dniem. Wraz z końcem zimy znikają nam opłaty związane z ogrzewaniem naszych czterech kątów. Już w marcu i kwietniu ludzie decydują się na pierwsze remonty.

Reklama

Jedną z prac którą będziemy wykonywać (czy też zlecimy komuś wykonanie tego) jest wymiana płytek. Niezależnie od tego czy wymieniamy płytki kamienne, klinkierowe czy ceramiczne niezbędnym będzie wybór odpowiedniej zaprawy klejącej. Czym kierować się w wyborze tego właśnie materiału budowlanego?

Podstawy wyboru zaprawy

Naturalnie przy remoncie użyjemy tylko takiej zaprawy która pasuje do używanego przez nas rodzaju płytek. W sklepach budowlanych najczęściej właśnie w taki sposób są poukładane zaprawy klejące. Jeżeli zaś kupujemy w małym sklepie – niezbędne informacje przeczytamy na opakowaniu.

klinkier

Zaprawy używamy choćby do klinkieru

Kolejną rzeczą na którą należy zwrócić uwagę jest rodzaj podłoża. Niektóre kleje mogą być stosowane tylko na równych i stabilnych, niektóre na nienasiąkliwych. Rodzaj podłoża musimy wcześniej sprawdzić – zanim wybierzemy się na zakupy. Warto również sprawdzić czy wolno daną zaprawę klejącą używać na zewnątrz, czy jest odporna na działanie wysokiej i niskiej temperatury (mrozoodporność), czy można stosować ją przy dużej wilgotności np. czy można używać go przy remoncie łazienki.

Zlecić firmie ?

O wszystkie wyżej wymienione rzeczy może zadbać firma remontowa – o ile oczywiście się na taką zdecydujemy. Jednak nawet jeżeli korzystamy z pomocy fachowców to mimo wszystko warto sprawdzić jakiej zaprawy używają. Bardzo często jest tak, że firmy korzystają z programów partnerskich dostawców materiałów. W takim wypadku będą z góry starać się forsować daną markę.

gres

Do gresu niezbędny jest specjalny rodzaj zaprawy

Informacje dodatkowe

Naturalnie na opakowaniach zapraw klejących znajdziemy masę innych oznaczeń i cech danego produktu. Najczęściej spotykane to typ zaprawy i klasa. Informują nas one dokładnie w jaki sposób powstał dany produkt i z czego jest wykonany.

Na koniec…

Nieprawidłowe stosowanie danej zaprawy, czy też wybór złej zaprawy do danej płytki może zmusić nas do rychłego kolejnego remontu. Niestety sporo ucierpi na tym nasz portfel, bo nie dość, że będziemy musieli zdemontować to co zrobiliśmy źle, możemy uszkodzić płytki, to jeszcze będziemy musieli kupić nowy zaprawę. Lepiej uniknąć takiej sytuacji i przemyśleć kilka razy wybór zaprawy klejącej.

Stopka autorska: remoncie łazienki – http://www.remont-mieszkania.com.pl/oferta.html

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz