Jak firmy dbają o swoich pracowników?

Nie od dzisiaj wiadomo, że kadry są jednym z najważniejszych zasobów w każdej firmie. Na przestrzeni ostatnich lat wzrosła popularność zarządzania zasobami ludzkimi. Szefowie firm powoli zaczynają zdawać sobie sprawę, jak wielki wpływ mają pracownicy na wskaźniki efektywności i wydajności pracy, a co za tym idzie zyskowności całej firmy.

Reklama

pracownicyAby pracownik czuł się zadowolony ze swojej pracy powinien robić to, co lubi i do czego ma największe predyspozycje. Ogromne znaczenie mają także szkolenia, które stanowią dla pracownika rodzaj motywacji i nagrody. Do tej pory zrozumiało to już wielu pracodawców i dlatego coraz częściej możemy obserwować, że najlepsi pracownicy są delegowani na konferencje, kursy i targi branżowe.

Szkolenie pracowników bardzo często odbywa się na wyjazdach i połączone jest ze spotkaniami integracyjnymi, co również korzystnie wpływa na funkcjonowanie zespołów pracowniczych. Na takie wyjazdy wybiera się dobre hotele, gdzie pracownicy mają opłacone: noclegi, wyżywienie oraz dodatkowe atrakcje w postaci dostępu do sauny czy sali gier. Klienci biznesowi starają się wybierać taki hotel, który będzie dobrze przygotowany do spotkań firmowych. Są tam zwykle nowocześnie wyposażone sale konferencyjne oraz fachowa obsługa, która stanowi wsparcie organizacyjne dla grup biznesowych.

Dla pracowników bardzo motywujące są także różnego rodzaju gratyfikacje. Nie chodzi tu tylko o typowe podwyżki w formie pieniężnej, ale także o nagrody w postaci karnetów do klubów fitness czy dodatku do pensji w postaci abonamentu do prywatnej przychodni. Bardzo duże znaczenie mają także pochwały ustne oraz pisemne. Szefowie największych firm już dawno zdali sobie sprawę z faktu, że tylko zadowolony i dobrze motywowany pracownik może być jednostką efektywną i w pełni oddaną firmie.

Stopka autorska: sale konferencyjne – http://www.dwordwikozy.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz