Jak kupić dobrą trampolinę?

Na zakup trampoliny decydujemy się coraz częściej. To dobre posunięcie, jeśli wziąć pod uwagę korzyści płynące z ćwiczeń na trampolinie. Dzieci uwielbiają taką zabawę, dlatego też powinniśmy zadbać o to, by była ona bezpieczna i komfortowa. Przy wyborze odpowiedniego modelu kierujmy się zatem ważnymi przesłankami.

Reklama

Przedział cenowy

trampolinaW sprzedaży dostępne są rozmaite modele trampolin – z siatką bądź bez siatki, mniejsze, większe, tańsze i droższe. Najtańszą trampolinę bez siatki kupić można już za ok. 200 zł, zastanówmy się jednak nad tym czy oby na pewno jest to strzał w dziesiątkę. Brak zabezpieczenia w postaci sitki naraża dzieci na upadki, które mogą okazać się groźne w skutkach – kontuzje bywają bardzo bolesne i uciążliwe. Nie ma co narażać pociech na zupełnie zbędne ryzyko. Trampolina bez siatki jest dobra, ale tylko wówczas, gdy korzystają z niej użytkownicy mający naprawdę sporą wprawę w takich ćwiczeniach. Na potrzeby domowe nie jest to zatem najlepsze rozwiązanie. Im większymi możliwościami finansowymi dysponujemy, tym lepiej. Dysponując budżetem na ten cel mieszczącym się w przedziale od 1000 do 1500 zł, możemy pozwolić sobie na zakup trampoliny z najwyższej półki. Jakość jest w tym przypadku jednak nieporównywalnie lepsza aniżeli w tańszych modelach. Inna sprawa, że markowy, porządny model to inwestycja na wiele długich lat, nie będą to zatem pieniądze wyrzucone w przysłowiowe błoto.

Ważne parametry i elementy

Aby trampolina dla dziecka we właściwy sposób spełniła swoje zadanie, musi być dopasowana do jego wieku. Kilkulatek swobodnie może korzystać z tradycyjnych modeli, ale jeśli nasze dziecko dopiero uczy się chodzić, kupmy mu mała, dmuchaną trampolinę. Kiedy z niej „wyrośnie”, będzie w niej można trzymać chociażby zabawki. Generalnie rzecz biorąc, dobra trampolina to taka, która wyposażona jest w mocny i stabilny stelaż. Jego ramiona powinny być grube, podobnie jak i profile. Dodatkowe zabezpieczenie stelażu stanowi specjalna pianka. W tym kontekście pojawia się również kwestia połączeń poszczególnych elementów trampoliny. Muszą one gwarantować bezpieczeństwo zabawy na trampolinie – nie ma mowy o tym, by coś się nagle odkręciło lub połamało. Jako, że nasz wybór pada najczęściej na modele z siatką, samej siatce należy się przyjrzeć nieco dokładniej. Sposób jej wykonania jest niezmiernie istotny. Siatka ma być właściwie przymocowana do podstawy oraz do stelażu. Równie ważną rolę odgrywają także sprężyny. Podczas skakania nie mają prawa się odczepić. Wysokość trampoliny powinna być taka, by z dostaniem się na nią nie było kłopotów – w razie czego wielce pomocna okaże się tutaj drabinka. Mata, na której się skacze powinna być wytrzymała elastyczna, radząca sobie nawet z bardzo dużym obciążeniem. I na zakończenie jeszcze jedna sprawa, a mianowicie taka, że nawet jeśli kupimy dla dzieci najlepszy model trampoliny, nic nie zastąpi naszej opieki. Nie pozostawiajmy więc bawiących się pociech bez nadzoru. Dzieci są wówczas nieostrożne, a chwila nieuwagi może pociągnąć za sobą bardzo nieprzyjemne konsekwencje.

Stopka autorska: trampolina dla dziecka – http://ogrodosfera.pl/trampoliny/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz