Jak leczyć trądzik?

Problemy dermatologiczne takie jak trądzik są przeważnie leczone wyłącznie objawowo, bez poznania przyczyny ich występowania. Często młodzież boryka się z tym problemem przez cały okres dojrzewania, nierzadko problem utrzymuje się nawet do 30 roku życia. Medycyna upatruję występowania trądziku w chorobach internistycznych takich jak zaburzona gospodarska hormonalna, czy nie wyleczony problemy z tarczycą. A zatem jak leczyć trądzik?

Reklama

tradzik Często trądzik wiązany jest z obciążeniem genetycznym. Tak więc jeśli u naszych rodziców, dziadków występował podobny problem jest duże prawdopodobieństwo, że i my będziemy się z nim zmagać. Jak więc leczyć trądzik? Najważniejsze jest wyeliminowanie czynników nasilających wypryski. A więc zrezygnujmy z tłustej, przetworzonej żywności zawierającej konserwanty i sztuczne barwniki.  Spróbujmy zastąpić je domowymi obiadami, świeżymi owocami i warzywami. Wybierajmy tylko ekologiczną żywność ze sprawdzonego źródła. Zwróćmy uwagę także na sposób naszej higieny. Trądzik może nasilać niewłaściwe używanie kosmetyków, zbyt częste mycie twarzy lub jego brak. Zrezygnujmy z kosmetyków, które zawierają w swoim składzie alkohol.

Złuszczanie obumarłego naskórna z powierzchni skóry ma tu także decydujące znaczenie. Używajmy peelingów z kwasami owocowymi (kwas migdałowy, kwas salicylowy itp.). Godne polecenia są także zabiegi wykonywane u kosmetyczki np. mikrodermabrazja czy peeling kawitacyjny. Tylko od nas zależy jaki sposób leczenia trądzika podejmiemy. Niestety leczenie trądziku jest procesem długotrwałym, a wybór leczenia następuje poprzez eliminację stosowanych leków.

Stopka autorska: trądzik – http://www.tradzik.eu

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz