Jak negocjować z bankiem o obniżenie raty kredytu?

Wysoka rata kredytu gotówkowego (szczególnie zaciągniętego pochopnie) może utrudnić nam życie i spowodować, że spłata wierzytelności okaże się niemożliwa. Zamiast popadać w coraz większe tarapaty finansowe, warto skorzystać z opcji renegocjacji umowy kredytowej. O ile początkowo bank może niechętnie podejść do pomysłu, to w chwili gdy nasze zaległości wzrosną, chętnie podejmie on rozmowy na temat niższej raty kredytu.

Reklama

renegocjacja kredytu

Zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, zawsze warto prześledzić oferty pożyczek dostępnych aktualnie na rynku i wybrać z nich najtańszą ofertę kredytową. Często zdarza się jednak, że pochopnie podpiszemy umowę kredytową i zwiążemy się z bankiem na niekorzystnych dla nas zasadach. W takim przypadku spłata kredytu gotówkowego będzie znacznie trudniejsza, bo z reguły obarczona szeregiem dodatkowych opłat.

Aby wyjść z trudnej sytuacji oczywiście nie należy zaniedbywać spłaty kredytu, by wystąpić na drogę sądową. W przypadku umów bankowych, nasze szanse na ewentualne zwycięstwo w sądzie i wytłumaczenie się z pochopnie podjętej decyzji o kredycie gotówkowym są zupełnie znikome. Wtedy najlepszym wyjściem jest samemu zgłosić się do placówki banku i prosić o renegocjację umowy kredytowej. Jeśli spotkamy się z początkowym oporem i konsultant odmówi nam możliwości renegocjacji kredytu, poprośmy o kontakt z dyrektorem banku. To właśnie z nim najłatwiej będzie nam załatwić sprawę lub chociaż uświadomić mu niekompetencję pracowników.

O ile można obniżyć ratę kredytu gotówkowego?

Pamiętajmy, iż bank raczej nigdy nie zrezygnuje z założonego umową zysku. Nadal będziemy musieli spłacić wszystkie odsetki, jakie umowa zakładała. Możemy jednak poprosić bank o wydłużenie okresu spłaty nawet dwu- lub trzy-krotnie. W taki sposób nasza miesięczna rata może obniżyć się o nawet ponad 50 procent.

Spłacanie dalszych rat kredytu musimy jednak prowadzić terminowo, gdyż po renegocjacji umowy, bank może nie mieć cierpliwości, by upominać nas po raz kolejny i bardzo często wystąpi on na drogę sądową (jeśli kwota kredytu gotówkowego była spora) lub odda dług do windykacji. Windykacja długów gotówkowych nie jest przyjemna i możemy spodziewać się dosyć intensywnego kontaktu z firmami windykacyjnymi. Powinniśmy zatem zawsze szukać najtańszych kredytów gotówkowych i nie kusić się na świąteczne i wakacyjne promocje, które wbrew reklamom, wcale do najtańszych nie należą.

Stopka autorska: kredytu gotówkowego – http://najtanszy-kredyt-gotowkowy.pl/porownanie-najtanszy-kredyt-gotowkowy

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 9.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz