Jak odpowiednio wybrać drzwi aluminiowe do domu

Obecnie na rynku jest wiele firm produkujących stolarkę. Oferują one różne wzory, pokrycia oraz wykończenie. Także rozpiętość cenowa jest tu spora. Jak zatem wybrać te, które będą pasowały idealnie do naszego wnętrza i będą służyły nam latami. Postaramy się na to pytanie odpowiedzieć fachowo.

Reklama

Na początku musimy zorientować się, który producent oferuje drzwi w naszym stylu i guście oraz trwałe jakościowo. Aby tego dokonać najlepiej przejść się po kilku sklepach lub marketach budowlanych i porozmawiać ze sprzedawcami. Trzeba wcześniej ustalić i zapisać sobie na kartce pytania jakie nas nurtują tak, aby było nam potem łatwo dowiedzieć się jak najwięcej na temat danego produktu. Dobrze wyszkolony sprzedawca będzie cennym źródłem informacji dla nas,a le trzeba także pamiętać, ze on jest tam po to aby sprzedać czyli zarobić. Nie dajmy się zatem zwieść tekstom ociekającym w superlatywy na temat oferowanych drzwi.

Drugim sposobem aby dowiedzieć się więcej na temat tego jakie drzwi aluminiowe są dobre, a jakie nie to przejrzenie internetu. Konkretniej rzecz ujmując warto przejrzeć specjalistycznie forma dyskusyjne o tematyce budowlanej. Tutaj możemy zasięgnąć sporo informacji przydatnych pochodzących wprost od użytkowników konkretnych skrzydeł drzwiowych. Ludzie opisujący tam dane produkty z kategorii materiałów budowlanych najczęściej nie są fachowcami i opisują z punktu laika czyli przeciętnego zainteresowanego zakupem właśnie tak zwanej zimnej stolarki. Niestety trzeba także uważać na wpisy na temat interesujących nas drzwi, dokonywanych przez podstawione osoby. Są to najczęściej pracownicy marketingu danej firmy i robą w ten sposób tak zwany Blask Marketing. Polega to na sztucznym zachwalaniu ich wyrobów. Jest to co prawda marginalny przypadek w stosunku do wszystkich opinii, ale jednak trzeba uważać.

Następnym etapem po zorientowaniu się co do jakości producenta jest oczywiście wybór interesujących nas drzwi i ościeżnic względem ich wyglądu. Tutaj trzeba się kierować własnym gustem i smakiem mając oczywiście na uwadze nasze wyposażenie mieszkania oraz to w jakim otoczeniu będą one umieszczone. Muszą dobrze się harmonizować zresztą mieszkania, z meblami, ścianami i podłogą. Błędem jest zestawienie nowoczesnych drzwi do rustykalnego wnętrza. To tak jakby ubrać obuwie sportowe do garnituru. Poza błędami stylistycznymi nie ma więcej przeciwwskazań w zestawianiu ze sobą drzwi.

Ważne jest aby dobrze się komponowały z wnętrzem, były trwałe i oczywiście podobały się nam. Cena jest już kwestią indywidualną. Choć nie warto łudzić się, że za 100-200 złotych dostaniemy dobry komplet drzwi. Takie ceny są często w marketach budowlanych czyli w miejscu gdzie najczęściej oferuje się masową produkcję nie najwyższej jakości.

Stopka autorska: drzwi aluminiowe – http://www.leon.info.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 10.0/10 (liczba ocen: 2)


Liczba komentarzy do artykułu: 1

  1. avatar

    Drzwi wewnętrzne czyli tzw. pokojowe to najlepiej szukać w specjalistycznych salonach wnętrzarskich. Wiem, bo sam niedawno szukałem. W marketach budowlanych jest niestety sam chłam….

    VA:F [1.9.18_1163]
    Rating: +1 (from 1 vote)

Dodaj komentarz