Jak oświetlić sypialnię?

Oświetlenie powinno być dobrane do indywidualnego charakteru i przeznaczenia pomieszczenia – to wydaje się być oczywiste. Jasnym jest, że na przykład lampy gabinetowe nie nadają się do kuchni. Lampy gabinetowe mają swoje miejsce na biurkach, a czasem stolikach do czytania. Niby tak prosta rzecz, oczywista, a jakże wiele zaczyna sprawiać trudności, gdy przychodzi czas na dobór odpowiednich sprzętów do pomieszczeń. Szczególnie jeśli chodzi o pomieszczenia specjalne, jakim jest na przykład sypialnia. Jak się zabrać za poszukiwanie odpowiedniego oświetlenia? O tym w tym artykule.

Reklama

oświetlenie sypialniPo pierwsze zastanówmy się, jaka ta sypialnia ma być lub jaka jest – jeśli nie jest to tylko projekt, a już dom, w którym mieszkamy. Aby sobie w tym pomóc warto odwiedzić jakiś dobry sklep internetowy z oświetleniem. Na tym etapie aranżacji nie jest nam potrzebna wycieczka do marketu, bo tak właściwie jeszcze nie wiemy czego szukamy, a więc sklep internetowy z oświetleniem spełni swoje zadanie. Ponadto, szukając oświetlenia do sypialni warto wiedzieć o kilku rzeczach.

Po pierwsze sypialnia ma zapewnić intymność, relaks oraz zdrowy i wygodny sen. Idealnie, jeśli pokój ten jest od strony północnej – naturalnie będzie w nim mniej światła. Jeśli chodzi o oświetlenie sztuczne, to najważniejsze będzie to typu dekoracyjnego, które zbuduje nastrój i wtopi się w charakter pomieszczenia. Po drugie – jeśli pokój jest mały, to warto doświetlić sufit – optycznie powiększy to pomieszczenie. Z kolei, w pokoju podłużnym – doświetlamy ściany krótsze, da to wrażenie proporcjonalności. W sypialni zawsze bardzo dobrze sprawdzają się kinkiety o ciepłym pastelowym odcieniu światła, a także lampy stolikowe. Dadzą idealną ilość światła i jego kolor, sprzyjając relaksowi, a jednocześnie umożliwiając  wygodne korzystanie np. z garderoby.

Stopka autorska: sklep internetowy z oświetleniem – http://www.superlights.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz