Jak pielęgnować nogi latem?

Wakacyjne miesiące to trudny okres dla naszych nóg, dowiedz się jak o nie dbać aby były piękne i zdrowe. Sprawdź jak uniknąć przykrych dolegliwości, zwłaszcza żylaków i obrzęków.

Reklama

Wysokie temperatury szkodzą nogom. Naczynia krwionośne rozszerzają się, krew i limfa spływają w dół. Jeśli zastawki żylne są mało elastyczne, krew nie może odpłynąć. To samo dzieje się z limfą. Tak powstają żylaki i obrzęki. Aby temu zapobiec: unikaj nadmiernego opalania się (wystarczy 20-30 minut), regularnie wykonuj ćwiczenia na pośladki i uda, dzięki którym dodatkowo pozbędziesz się cellulitu. Codziennie stosuj prosty zabieg wzmacniający ściany żył, taką terapię polecają flebolodzy, czyli specjaliści chorób żył. Przez 15 minut polewaj prysznicem nogi, od stóp w kierunku serca. Woda powinna być najpierw ciepła, potem stopniowo coraz zimniejsza. Obniżanie temperatury przerwij, nim woda stanie się lodowata. Kiedy możesz, zanurzaj nogi po kolana w morzu, jeziorze lub rzece i spaceruj co najmniej pół godziny. Chłodne fale masują wzmacniając naczynia.

Wakacyjna dieta ma ogromny wpływ na zdrowie nóg. Codziennie jedz co najmniej kilogram owoców i warzyw. Polecamy cytrusy zawierające rutynę i wit. C, które wzmacniają ściany naczyń krwionośnych.
Przejdź na dietę śródziemnomorską. Obfituje ona w warzywa i owoce oraz ryby. Niezbędny dodatek do potraw to oliwa z oliwek. Taki jadłospis pomaga zapobiegać miażdżycy, chorobom żył oraz nadwadze (zbędne kilogramy obciążają nogi, zwłaszcza kolana). Wypoczywaj z nogami uniesionymi do góry a unikniesz obrzęków.

Modne buty. Sandałki, klapki, japonki mają płaskie podeszwy lub niewysokie obcasy. Są lekkie. Nawet jeśli będziesz w nich chodziła cały dzień, twoje nogi się nie zmęczą. Szpilki (zwłaszcza z wąskimi noskami) noś tylko na wyjątkowe okazje.

Stopka autorska: ćwiczenia na pośladki – http://www.cwiczenianauda.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 2.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz