Samoloty, busy i autokary, czyli jak podróżować po Europie

Podróże po Europie, z roku na rok, stają się coraz popularniejsze. Głównym czynnikiem, który wpływa na to, że jesteśmy tak mobilni, to naturalnie możliwości zarobkowe, w różnych częściach Starego Kontynentu. Spójrzmy bliżej, w jaki sposób nasi rodacy dojeżdżają do pracy w Wielkiej Brytanii czy Holandii.

Reklama

autokarCoraz popularniejszym środkiem transportu, na jaki decydują się nasi rodacy, jest samolot. Samolotem, w chwili obecnej możemy dotrzeć do większości krajów Unii Europejskiej, tanie linie lotnicze posiadają naprawdę rozbudowaną siatkę połączeń lotniczych, co w połączeniu z niskimi cenami za bilet, powoduje, że cieszą się one niezwykłym powodzeniem. Oczywiście nie tylko samoloty są popularne, wśród naszych rodaków.

Okazuje się, że do niektórych krajów, nie sposób dotrzeć drogą lotniczą, dlatego w grę wchodzą tylko i wyłączenie autokary relacji międzynarodowych czy busy. Holandia, Niemcy czy Francja, do krajów tych, za wyjątkiem największych lotnisk, ciężko dostać się samolotem, dlatego należy wybrać alternatywę, w postaci transportu kołowego. Oczywiście wybór takowej alternatywy, związany jest z licznymi niedogodnościami. Najważniejsza z nich, to czas, jaki należy spędzić w podróży. Ktoś kto kiedykolwiek podróżował autokarem do Francji czy Holandii wie, iż jest to droga przez mękę. Zanim linia autobusowa zbierze wszystkich pasażerów z Polski, i co naturalne, przebije się przez polskie drogi, czeka nas męczarnia kilkugodzinna. Dopiero wjeżdżając na niemieckie autostrady możemy poczuć się jak w cywilizowanej Europie. Wtedy docieramy do celu, niezwykle szybko i bezpiecznie. Oczywiście oprócz autokarów istnieje również mniej rozpowszechniona opcja, jaką są busy. Busy przewożą od kilku do kilkunastu osób, jednak cieszą się powodzeniem z innego powodu. Tego rodzaju transport, najczęściej dowiezie nas pod same drzwi, pod wskazany adres – pod warunkiem, że jedziemy do miasta, które znajduje się na trasie rozkładowej. Będzie to zatem doskonała propozycja dla wszystkich tych, którzy marzą o szybkim dotarciu do miejsca przeznaczenia, a nie mogą skorzystać z możliwości, jakie dają im linie lotnicze.

Stopka autorska: busy – http://www.lucastour.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz