Jak powinno wyglądać CV?

Curriculum Vitae to nic innego jak nasz życiorys. Obecnie nie używa się już sformułowania życiorys. Jak powinno wyglądać profesjonalne CV oraz co powinno zawierać, by pracodawca już na samym początku nie odrzucił naszej kandydatury?

Reklama

pisanie cvOtóż CV powinno być tak skonstruowane, by nie wyglądało jak setka innych, które leżą na biurku osoby zajmującej się zarządzaniem zasobami ludzkimi (HR). Dlatego warto poświęcić więcej uwagi i przyłożyć się do stworzenia czegoś własnego, a nie kolejnego wzoru zaczerpniętego z Sieci. Bowiem takie wzory są oklepane i stosowane przez innych, mniej kreatywnych ludzi. Pracodawcy często cenią kreatywność i widząc jak dużo pracy włożyłeś w napisanie własnego życiorysu spojrzą na Twoją osobę inaczej.

Oto rzeczy, które są niezbędne do prawidłowego sporządzenia CV:

  • dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, nasz adres zamieszkania, telefon oraz ewentualnie e-mail,
  • wykształcenie, w tym miejscu podajemy szkoły jakie ukończyliśmy (poza szkołą podstawową) oraz szkołę, którą kontynuujemy czy rozpoczęliśmy,
  • doświadczenie zawodowe, czyli nasi poprzedni pracodawcy i stanowisko zajmowane w danej firmie,
  • inne osiągnięcia, jak np. ukończone kursy, szkolenia itp.
  • dodatkowe kwalifikacje, czyli znajomość obcych języków, obsługi komputera, programów księgowych itp.
  • zainteresowania (hobby)
  • zdjęcie, nie jest wymagane często, ale gdy w ogłoszeniu o pracę jest podane, że należy je dołączyć to trzeba to zrobić,
  • klauzula (znajdziesz jej treść na każdej stronie internetowej oferującej darmowe wzory cv).

To by było chyba wszystko co powinno się znaleźć w CV. Są to oczywiście podpunkty niezbędne, bez których nie moglibyśmy wysłać naszego CV do pracodawcy. Możesz oczywiście urozmaicić swoje CV tak by nie wyglądało jak każde inne. Jednak trzeba wiedzieć jak to zrobić i co jest dozwolone. Jeśli nie masz pojęcia jak się zabrać za napisanie własnego życiorysu, zawsze możesz znaleźć profesjonalistów, którzy znają się na tym i odpłatnie wykonają dla Ciebie profesjonalne CV, którego nie będziesz się musiał wstydzić. Musisz wiedzieć, że przesłanie CV do przyszłego pracodawcy to już pierwszy z nim kontakt. O tym, czy zaprosi cię do kolejnego (rozmowy kwalifikacyjnej) zależeć już będzie nie tylko od niego, ale także od Ciebie i Twojego CV.

Stopka autorska: wzory cv – http://w-cv.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 7.3/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz