Jak pozbyć się rozstępów?

rozstępyRozstępy są często występującym problemem zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Najczęściej dotyczą ludzi otyłych, ćwiczących na siłowni lub też szybko dorastających. Charakteryzują się szpecącym wyglądem pokrywającym niektóre obszary ciała, głównie brzuch, uda, pośladki, piersi i ramiona. Specyficznym rodzajem pęknięć skóry są rozstępy po ciąży. Wiele kobiet uważa, że są one niemożliwe do usunięcia. Okazuje się jednak, że ich widoczność można zredukować do tego stopnia, że będą praktycznie niewidoczne.

Jak powstają rozstępy?

Jędrność i elastyczność skóry zapewniają specjalnie zbudowane włókna utworzone z kolagenu i elastyny. To właśnie one odpowiadają za prawidłowe nawilżenie skóry i utrzymanie jej spójności. Problem zaczyna się wówczas, gdy substancji tych zaczyna w organizmie brakować. Są one bowiem wytwarzane przez fibroplasty, które z różnych przyczyn mogą stopniowo tracić zdolność produkcji kolagenu. Zdolność ta zanika naturalnie wraz z wiekiem. Istnieją jednak sytuacje, gdy produkcja kolagenu zostaje zaburzona wcześniej. Ma to miejsce na przykład podczas ciąży. Ten niezwykły okres w życiu kobiety zmienia całkowicie jej organizm. Podczas ciąży kora nadnerczy produkuje nadmierną ilość kortyzolu, który przyczynia się do niszczenia fibroplastów. Z tego właśnie powodu podczas ciąży skóra kobiety jest mniej elastyczna, bardziej podatna na pęknięcia i powstawanie rozstępów.

Reklama

Jak zlikwidować rozstępy?

Wbrew pozorom usunięcie rozstępów jest możliwe. A zatem jak pozbyć się rozstępów? Kluczową sprawą w walce z rozstępami jest jednak jak najszybsza reakcja. Najgorsze w usunięciu są bowiem blizny powstałe z głębokich rozstępów. W takich przypadkach często trzeba sięgnąć pomocy kosmetyczki lub nawet chirurga. Warto więc zadbać o rozstępy w ich wczesnym stadium, a nawet już przed ich pojawieniem się.

Stosując zwykłe kremy natłuszczające można pozbyć się świeżych, nowopowstających, niewielkich pęknięć. Zwykłe kremy nie poradzą sobie jednak z bardziej wyraźnymi rozstępami. Wówczas należy zastosować specjalistyczne preparaty, które są przygotowane dokładnie w celu likwidacji rozstępów. Aktywne składniki takich środków mają na celu pobudzenie fibroplastów do produkcji zwiększonej ilości kolagenu. Dzięki temu zniszczone i osłabione włókna kolagenowe zostają odbudowane. Poprawia to całkowitą strukturę i kondycję skóry, dzięki czemu ta odzyskuje swój naturalny wygląd, elastyczność i wytrzymałość na rozciągnięcia.

Stopka autorska: Rozstępy – http://vitasil.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.0/10 (liczba ocen: 1)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz