Jak przed świętami zaoszczędzić kilkaset złotych?

Kwestie finansów osobistych to w okresie przedświątecznym temat bardzo delikatny. Większość rodzin bowiem w tym czasie boryka się z niemałymi problemami. Rozwiązaniem najprostszym dla wielu osób okazuje się zaciągnięcie kredytu gotówkowego. Takie rozwiązanie jednak w tym szczególnym czasie roku może być zdradliwe i wyrządzić nam więcej szkody niż pożytku.

Reklama

kalkulatorW okresie przedświątecznym większość czasu ramówki telewizyjnej zajmują chyba reklamy pożyczek gotówkowych, świątecznych i innych promocyjnych produktów finansowych. Jednak jak w szale przedświątecznych przygotowań i zakupów wybrać najtańszy kredyt gotówkowy? Rozwiązaniem może być kalkulator kredytów gotówkowych lub spotkanie z licencjonowanym doradcą finansowym.

Rata kredytu droższa o kilkadziesiąt złotych

Raty kredytów, reklamowane w kwotach 20, 22, czy 25 złotych za każde pożyczone 1000 złotych to opowieści wyjęte z bajek. Żaden bank, bez zmuszenia nas do wykupienia ubezpieczenia lub założenia rachunku bieżącego, nie zapewni nam tak dobrych warunków spłaty kredytu gotówkowego.

Szczególnie w okresie bożonarodzeniowym, kredyt gotówkowy będzie droższy nawet o 20 złotych (dodatkowo do wspomnianej raty 20 złotych). Dlaczego tak jest? Otóż okres przedświąteczny to jeden z najbardziej intensywnych okresów roku w branży finansowej. Bankierzy śmieją się, iż w tym czasie klient kupi wszystko, co bank zareklamuje w mediach. Trudno nie zgodzić się z opinią, że to stuprocentowa prawda.

Jak zatem znaleźć najtańszy kredyt gotówkowy na święta?

Oprócz wspomnianych usług doradców finansowych (w Polsce mamy ich wielu, ale pamiętajmy, by korzystać z usług koncesjonowanych firm), mamy możliwość zaciągnięcia kredytu przez internet. Różnego rodzaju porównania kredytów gotówkowych często powstają specjalnie na okres przedświąteczny i to właśnie z takich, dedykowanych porównań kredytowych powinniśmy korzystać.

Wygodnym, ale bardziej czasochłonnym rozwiązaniem wydawać się może sprawdzenie ofert kredytowych w bankach w naszej okolicy. Placówki stacjonarne banków mają często oferty tańsze, niż te przygotowane przez centrale banków na rynek internetowy. Dlatego najlepszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy przed świętami będzie chyba wcześniejsze oszczędzenie gotówki i uniknięcie drogiego kredytu konsumpcyjnego w tym niekorzystnym dla kredytobiorców okresie.

Stopka autorska: porównania kredytów gotówkowych – http://kredyt-pro.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 8.5/10 (liczba ocen: 2)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz