Jak przygotować samochód do zimy?

Okres zimowy na drogach jest niezwykle trudny. Czas ten charakteryzuje się niecodziennymi warunkami na drodze, częstymi zmianami pogody. W celu bezpiecznej i prawidłowej jazdy powinniśmy zdecydowanie zadbać o swój samochód. Nasze auto wymaga starannych zabiegów, aby mogło bezpiecznie przemierzać polskie drogi.

Reklama

zaśnieżone autaPrzede wszystkim musimy zadbać o opony. Jak doskonale wiadomo w okresie zimowym, jeździmy tylko i wyłącznie na oponach zimowych. Opony zimowe, specjalnie skonstruowane do warunków zimowych, dają zdecydowanie więcej bezpieczeństwa na drodze, niż zwykłe opony. Opony zimowe, przede wszystkim przystosowane są do tego, aby lepiej trzymać się nawierzchni, w warunkach zimowych, kiedy na drogach leży śnieg lub drogi są zlodowaciałe. Opony zimowe powinniśmy mieć nowe, nieużywane. Oczywiście, w momencie, kiedy mamy stare auto, nie ma sensu taki zakup. W celu kupna używanych opon zimowych udajemy się do tzw. szrotu. Ważne przy doborze używanych opon zimowych by przede wszystkim pasowały do naszego samochodu. Banalne stwierdzenie, jednakże specjalne indeksy, znajdujące się na oponie, powinny być identyczne z tymi, jakie mamy w książce pojazdu. Opony zimowe, używane, nie powinny mieć więcej niż dwa lata. Co prawda producenci i sprzedawcy podają okres trzy letni, jednakże nie ma co igrać z ogniem.

Oczywiście opony to nie wszystko co powinniśmy mieć sprawnego w samochodzie, przed sezonem zimowym. Kolejnym aspektem, niezwykle ważnym, jest posiadanie wszelkich akcesoriów, które pozwolą nam walczyć z niekorzystną aurą pogodową. Warto posiadać płyn do spryskiwaczy, dodatkowo powinien być to płyn do użycia w warunkach zimowych. Równie dobrze mieć płyn do zmrożonych szyb. Wiele osób używa skrobaczek, jednakże nie dość że trzeba się porządnie napracować, to jeszcze bardzo łatwo możemy zarysować szyby.

Widzimy zatem, iż aby poczuć się bezpieczniej za przysłowiowym kółkiem, podczas jazdy zimą, warto zainwestować w różnego rodzaju akcesoria motoryzacyjne. Najważniejsze będzie jednak, aby w miarę szybko, przed pierwszymi mrozami, wymienić w swoim aucie opony, z letnich na zimowe.

Stopka autorska: Opony zimowe – http://www.euroopony.pl

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 0.0/10 (liczba ocen: 0)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz