Jak przygotować samochód do podróży?

Podczas wyjazdu na wakacje czy urlop nie można przewidzieć wszystkiego. Często nasz samochód może zawieść, odmówić posłuszeństwa. Bardzo ważne jest, by kierowca przygotowując się do trasy sprawdził stan techniczny auta, zabrał ze sobą niezbędne rzeczy, sprzęty oraz ważne dokumenty oraz nakreślił lokalizacje najbliższych pomocy drogowych lub stacji diagnostycznych na trasie podróży.

Reklama

Samochód przed wyjazdem w podróżNajważniejszą czynnością, którą należy wykonać przed podrożą jest przegląd techniczny auta. Trzeba sprawdzić stan ogumienia kół, ciśnienie w oponach, układ hamulcowy. Należy również uzupełnić wszystkie płyny: olej silnikowy, hamulcowy, chłodniczy oraz płyn do spryskiwaczy. Przegląd samochodu powinien być ważny aż do dnia naszego powrotu w miejsce zamieszkania. W każdym samochodzie muszą znajdować się trzy bardzo ważne rzeczy: lewarek, gaśnica oraz trójkąt ostrzegawczy. Przedmioty te ułatwią kierowcy samodzielnie i bezpiecznie naprawić drobną usterkę, co w tym przypadku musiała by zrobić wezwana telefonicznie pomoc drogowa. Jeżeli masz w samochodzie gaśnicę, sprawdź jej ważność. Często zdarza się, że wozimy gaśnicę, która nie działa i nie będziemy się mogli nią posłużyć, gdy zajdzie taka potrzeba.

W podróż dobrze by było zabrać ze sobą najpotrzebniejsze narzędzia, klucze. W bagażniku koniecznie niech znajdzie się zapasowe koło, bez niego nasze auto nie będzie gotowe do dalekiej podróży. Zapobiegawczy kierowcy z pewnością zabiorą ze sobą zapasowe lampy, w razie, gdyby stare się wypaliły. Kolejną bardzo ważną rzeczą, która powinna być zawsze w aucie jest uzupełniona apteczka pierwszej pomocy oraz kamizelki odblaskowe. Nie zajmują one dużo miejsca, mogą nam jednak pomóc podczas wypadków, uszkodzeń ciała, ran. Kierowca przygotowujący się do wyjazdu nie może zapomnieć zabrać ze sobą tak oczywistych rzeczy jak dowód tożsamości, prawo jazdy, dowód rejestracyjny wraz z ważnym ubezpieczeniem OC czy paszport, (jeśli wyjeżdża za granicę). Ostrożni kierowcy z pewnością zabiorą ze sobą kluczyki zapasowe oraz dane kontaktowe pomocy drogowej działającej w rejonach, do których się wybierają.

Stopka autorska: pomoc drogowa – http://www.hol24.pl/

VN:F [1.9.18_1163]
Ocena: 5.7/10 (liczba ocen: 3)


Brak komentarzy... bądź pierwszy, dodaj swój komentarz!

Dodaj komentarz